SRBIJA - NEMAČKA   66:73 (12:19, 9:17, 25:17, 20:20)

Sudije: Leonardo Zalazar, Andres Bartel, Karmelo De La Rosa Alvarez

Srbija: Raca, Rosić, Čađo, Jovanović, Anderson, Stanković, Nogić, Janković, Katanić, Dugalić, Krajišnik, Đorđević

Nemačka: Sabali, Vilke, Simon, Krauder, N. Sabali, Gulih, Fibih, Grajnaher, Gejselsoder, Hartman, Brunkhorst, Sontag

TREĆA ČETVRTINA:

40. minut - Trojku pogađa Bronkhorst, deluje da je sve gotovo... Šteta!

39. minut - Šteta... Promašaj Srbije, koristi to Nemačka  preko Sabali dolazi do tri poena prednosti. Ostalo je minut i po do kraja - 63:66!

38. minut - Trojka za Fibi na drugoj strani - 63:62! Na parketu je ponovo Ivon Anderson, ali greši Srbija u kontri to kažnjava Sabali - 63:64!

38. minut - Imaće Jovana Nogić dva penala nakon faula Sabali! Koristi prvo, a potom nakon ofanzivnog skoka ispravlja svoj poraz - 63:59!

37. minut - NOGIIIIIIIĆ! Trojka za Srbiju, sjajno - 61:59!

34. minut - Kompletan preokret naših košarkašica, Srbija prvi put večeras vodi nakon nove trojke - 56:55!

32. minut - BRAVOOOO! Evo Srbije ponovo na samo minus tri poena, precizna je bila Jovana Nogić - 52:55!

31. minut - Trojka za Srbiju, ponovo je precizna Anđela Dugalić, usledila je dobra odbrana - 49:55!

30. minut - Seriju Nemačke prekida Mina Đorđević koja pogađa iz ugla, ali je gazila liniju - 46:53!

30. minut - Nemice uzvraćaju istom merom i ekspresno beže Srbiji, ponovo naš rival ima velikih devet razlike - 44:53!

29. minut - Šteta... Mogla je Srbija dodatno da istopi prednost Nemačke, ali ne koristi zicer Dragana Stanković,  potom pravi faul i na liniju šalje Sabali koja pogađa oba bacanja - 50:44!

28. minut - DUGALIIIIĆ! Srbija je na posed minusa u odnosu na Nemačku! Trojku pogađa Anđela Dugalić - 42:45! Tajm-aut za klupu našeg rivala...

27. minut - BRAVO! Srbija nakon dugo vremena ima "samo" šest poena zaostatka nakon poena Dragane Stanković pod košem - 37:43!

26. minut - Lep potez Anđele Dugalić koja pogađa nakon prodora - 35:43!

25. minut - Dobra odbrana Srbije, ali sada ne koristimo to u napadu! Ponovo Nemačka ima +12 nakon poena Sabali sa linije penala, na drugoj strani je precizna Dugalić - 33:43!

23. minut - Šteta... Stale su srpske košarkašice nakon dobrog početka, koriste to Nemice za novih + 12 - 28:40!

21. minut - Serija Srbije 7:0 na startu drugog poluvremena, sjajni potezi Jovane Nogić i Mine Đorđević - 28:36!

DRUGA ČETVRTINA:

20. minut - Bitni poeni za Rosićevu koja poentira pod košem, ali Srbija ne uspeva da se odbrani... Kaznila je to Sabali i Nemačka na poluvremenu ima +15!

18. minut - Raste prednost Nemačke, prve poene iz igre upisuje Niara Sabali, već osam za centra našeg rivala - 17:30!

17. minut - Dobar napad Srbije, ali onda zaškripi u odbrani, novi laki poeni za Sabali - 17:28!

16. minut - Na ivici faula igraju Nemice odbranu, ne uspeva da se izbori sa agresivnošću četa Marine Maljković, ali tri poena za Minu Đorđević. Napokon laki poeni  za srpsku reprezentaciju - 17:26!

15. minut - Novi poeni za Sabali, raste prednost Nemačke, ali će šansu da prekine nalet "pancerki" imati Mina Đorđević - 12:24.

14. minut - Puna četiri minuta košarkašice Srbije čekaju na poen u drugoj četvrtini... Na svu sreću Nemice su postigle tek tri zbog čega je ponovo 10 razlike za našeg rivala.

12. minut - Ponovo sporo počinje Srbija četvrtinu, još uvek se čeka prva trojka naše reprezentacije - 12:20. Ni Nemice nisu ništa bolje u drugom periodu...

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Pravi način da se završi četvrtina u kojoj Srbija nije briljirala budući da je Dragana Stanković bila precizna - 12:19!

10. minut - Dobro se pod košem snašla Ivon Anderson i pgoodila preko Mari Fibih, Srbija je nakon dugo vremena na jednocifrenom zaostatku - 10:19!

9. minut - Sjajan presing Srbije nakon penala koji je pogodila Ivana Raca, ali ne koriste naše košarkašice dobru odbranu budući da Stankovićeva nije bila precizna - 8:19!

8. minut - Serija Nemica 4:0 preko Leoni Fibih, prave naši rivali ogroman problem pod košem Srbije - 7:19. Na drugoj strani Ivana Raca će imati dva poenala nakon faula Sabalijeve.

7. minut - Evo šest vezanih poena za Srbiju, ali još uvek ne funkcioniše odbrana izabranice Marine Maljković - 7:15!

6. minut - Prinuđena je tajm-autom da reaguje Marina Maljković, prednost Nemica raste, naš rival već ima 10 razlike na svom kontu - 1:11!

5. minut - Još uvek Srbija nema poene iz igre, na drugoj strani laki poeni za Niaru Sabali, potom greška Ivon Anderson - 1:9.

4. minut - Evo ih prvi poeni za Srbiju na kvalifikacionom turniru, Ivon Anderson je prošla pako pored Fibrihove i iznudila dva penala, pogađa samo jedno slobodno bacanje organizatorka naše igre. Na drugoj strani trojku pogađa Mari Gulih - 1:7!

2. minut - Utakmica je počela! Nešto bolji početak za Nemice, posebno u odbrani, na drugoj strani lake poene za naše rivalke sprečila je Niara Sabali faulom u napadu. Smušen početak meča na obe strane - 0:2.

20:15 - Dobro došli na lajv prenos utakmice prvog kola kvalifikacija za Olimpijske igre između Srbije i Nemačke. Sve detalje sa ovog meča uživo možete pratiti uz portal Informer.rs!