KRAJ: Partizan savladao Megu u prvom meču finala KLS-a!

PARTIZAN - MEGA  82:72 (22:22, 18:20, 23:13, 19:17)

PARTIZAN: Smit, Ledej, Drezgić, Avramović, Panter, Smailagić, Jaramaz, Dimitrijević, Trifunović, Ponjitka, Kaboklo
Trener: Željko Obradović

MEGA: Filips, Milijašević, Jelavić, Marković, Popović, Iljasoglu, Đurišić, Kovačević, Petrović, Jović, Mušicki, Malovec
Trener: Marko Barać

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Aleksa Avramović stavlja tačku na meč poenima sa linije penala - 82:72!

39. minut - Siguran je pod košem bio Filip Jović i pogodio uz faul, a potom iskoristio i dodatno slobodno bacanje - 80:72.

38. minut - Pokušavaju izabranici Marka Baraća da se vrate u meč, ali Partizan odbija sve nalete Mege. Sjajnu rolu u završnici igra Aleksa Avramović - 78:69!

36. minut - Prekida Nikola Đurišić seriju Meginih promašaja pošto je bio precizan sa linije penala, ali na drugoj strani Aleksa Avramović pogađa pored Bogoljuba Markovića - 74:64!

35. minut - Sve je gotovo u Areni, nakon promašaja Đurišića crno-beli uvećavaju svoju prednost - 72:61!

34. minut - Partizan je ponovo na +10 serijom kapitena Pantera - 71:61! Ni tajm-aut Marka Baraća nije mnogo pomogao Megi.

32. minut - Još jedno autoritativno zakucavanje Filipa Jovića, dobar početak Mege u poslednjem kvartalu, ali uzvraća na drugoj strani trojkom Kevin Panter - 67:61!

31. minut - Siguran je pod košem Kovačević, a potom ukradena lopta za Filipa Jovića i uakucavanje u kontri - 63:59! Odmah tajm-aut za Obradovića...

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Uspeva Mega da veže nekoliko dobrih napada u finišu trećeg perioda, ali slaba uteha budući da je Partizan stekao osetnu prednost - 63:55!

29. minut - Prvi put večeras jedna od ekipa ima dvocifrenu prednost, čini se da Partizan u ovim momentima lomi utakmicu, poenima Kabokla odlaze na +11!

28. minut - Rafalna paljba Uroša Trifunovića se nastavlja, novih pet poena za krilnog centra Partizana - 57:48!

26. minut - Raste vođstvo crno-belih, sada je pod košem precizan bio Mateuš Ponjitka - 52:46!

25. minut - Potpuni preokret Partizana, nova trojka za crno-bele koji ponovo imaju nešto osetniju prednost - 50:46!

243. minut - Lep potez Alekse Avramovića! Plejmejker crno-belih u tranziciji polaže uz faul Đurišića, ali ne koristi dodatno slobodno bacanje - 47:46!

23. minut - Sam je u uglu ostao Zek Ledej i pogađa za tri poena krilni centar Partizana - 45:46!

22. minut - Dobra odbrana Mege, koriste to gosti i poenima Jovića sa linije penala prvi put stiču dva poseda prednosti - 42:46!

21. minut - Otvara svojim poenima Avramović drugo poluvreme, ali atraktivnim zakucavanjem uzvraća Filip Jović - 42:44!

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Poluvreme! Mega ide na odmor sa dva poena viška!

19. minut - Nije Trifunović bio precizan u šutu za tri poena, Mega pravi korake na drugoj strani.  Novi poeni za Megu, Kevin Panter je napravio treću ličnu grešku - 40:42

17. minut - Poenima Bogoljuba Markovića pod košem Mega ponovo poravnava rezultat u Areni - 38:38!

16. minut - Sada serija promašaja na obe strane, nešto bolje se snalazi Partizan koji preko Avramovića stiče novo vođstvo - 36:34!

15. minut - Teško crno-beli dolaze poena, ali i kada dođu Mega uvek ima odgovor - 32:33!

14. minut - Pracizan je ponovo Uroš Trifunović, vraća to ekspresno Milijašević - 30:31!

13. minut - Panter pogađa sa poludistance, na drugoj strani Kovačević nakon ofanzivnog skoka ispravlja promašaj Milijaševića - 28.29!

12. minut - Tehnička za Kevina Pantera... Kapiten Partizana nezadovoljan je bio nakon faula i loptom je gađao Filipa Jovića. Koristi Đurišić dodatno bacanje - 26:27!

11. minut - Nakon dva promašaja evo je prva trojka za Džejlina Smita, ali na drugoj strani je precizan Kovačević - 25:24!

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Izjednačenje u finišu prve deonice, nova trojka za Iljasoglua - 22:22!

9. minut - Loše dodavanje Smita, krade to Đurišić i novi poeni u kontri za Megu - 22:18. Amerikanac potom šutira i na isteku napada, slaba reakcija crno-belih nakon tajm-auta...

9. minut - Serija 5:0 Mege, loptu je izgubio Panter, a u kontri pogađa Nikola Đurišić, odmah tajm-autom reaguje Željko Obradović - 22:16!

8. minut - Evo je prva trojka za Kevina Pantera! Mučio se kapiten Partizana u finalu ABA lige, ali večeras počinje na pravi način: Na drugoj strani vraća Iljasoglu - 22:14!

8. minut - Još jednom je precizan Trifunović, ovoga puta pod košem, Barać mora da reaguja tajm-autom - 19:11!

7. minut - Već devet poena za Trifunovića, još jedna trojka za potencijalnog reprezentativca Srbije - 17:11!

6. minut - Istopila je Mega uvodnu prednost Partizana, novi poeni za Jelavića pod košem - 14:11!

5. minut - Sada serija promašaja na obe strane, već neko vreme na semaforu stoji rezultat 14:9.

4. minut - Prvi poeni večeras pogađa za Bruna Kabokla, na drugoj strani prva trojka za Megu preko Maloveca - 14:9!

3. minut - Izuzetan napadački početak crno-belih, sada trojku pogađa Alen Smailagić, na drugoj strani vraća to Nikola Đurišić - 12:4.

2. minut - Za razliku od finala ABA lige kada Partizan nije mogao da pogodi ništa, crno-beli ubacuju drugu trojku u ranoj fazi. Precizan je ponovo Trifunović, a prethodno pod košem poentira Aleksa Avramović - 8:2!

1. minut - Raspoložene obe ekipe na startu, Trifunović trojkom otvara polufinalnu seriju, na drugoj strani je precizan Andrija Jelavić - 3:2!

1. minut - Utakmica je počela, prvi napad na meču za košarkaše Partizana!

Pre meča

18:20 - Poznati su i sastavi za večeras. Željko Obradović van tima je ostavio Danila Anđušića, a u 12 su dvojica omladinaca - Dimitrijević i Drezgić.

18:14 - U sklopu ABA lige Partizan i Mega su odigrali dve utakmice u ovoj sezoni. Crno-beli su bili poraženi u prvom meču na gostujućem terenu, dok su trijumfovali na svom parketu.

18:06 - Partizan se nakon tri godine vraća u domaće takmičenje!

18:00 - Dobro došli na lajv prenos prvog meča polufinalne serije Košarkaške lige Srbije između Partizana i Mege. Sve detalje sa ove utakmice uživo možete pratiti uz portal Informer.rs!