30.05.2024.

17:45

Majstorica u "Pioniru"! Rutinska pobeda Partizana, brine povreda Pantera!

Pobednika u borbi za prvaka Srbije čeka Crvena zvezda, koja je prethodno u dva meča izbacila FMP.

PARTIZAN - MEGA   96:68 (39:9, 8:22, 23:16, 26:21)

Grad: Beograd
Dvorana: Hala "Aleksandar Nikolić"
Sudije: Nikolić, Jevtović, Ćalić

PARTIZAN: Smit, Ledej, Drezgić, Avramović, Panter, Smailagić, Jaramaz, Dimitrijević, Trifunović, Anđušić, Ponjitka, Kaboklo.
Trener: Željko Obradović.

MEGA: Filips, Milijašević, Jelavić, Marković, Popović, Iljasoglu, Đurišić, Kovačević, Petrović, Jović, Mušicki, Malovec.
Trener: Marko Barać.

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Polaganje Kabokla na asistenciju Dimitrijevića. Na drugoj strani Dimitrijević šalje  Markovića na liniju za slobodna bacanja. Marković pogađa oba bacanja. Debi iz snova Dimitrijevića koji zakucava za konačnih 96:68!

39. minut - Koš Kabokla za +28.

38. minut - Drezgić pogađa jedno slobodno bacanje.

37. minut - Upisao se u strelce i Savo Drezgić. Na drugoj strani Marković poentira uz pomoć table. Zakucavanje Nelsona Filipsa.

36. minut - Dimitrijević se lepo snalazi pod košem rivala i poentira nakon ofanzivnog skoka, već šest poena debitanta. Barać traži tajm-aut. Malovec pogađa trojku za Megu.

34. minut - Ponovo koš uz faul Filipa Jovića. Siguran je Jović sa penala. Ponjitka na drugoj strani pogađa dva bacanja, a Obradović uvodi u igru i Savu Drezgića. "Grobari" u transu nakon zakucavanja Dimitrijevića pod faulom, mladi centar pogađa i dodatno bacanje!

33. minut - Dimitrijević zatim uspeva da se izbori za "mrtvu loptu" nakon sjajne odbrane, ali Mega postiže koš preko Filipsa. Zakucavanje Ledeja posle izgubljene lopte Mege.

32. minut -  Trojka Smailagića, Partizan na +28. Ulazi u igru debitant Aleksa Dimitrijević koji danas puni 18 godina. Ovacije domaćih navijača. Odmah ga igrači Mege šalju na liniju penala, Dimitrijević pogađa jedno bacanje. Njegov prvi poen u seniorskoj konkurenciji!

31. minut - Počela je odlučujuća deonica, Uroš Plavšić već neko vreme je na klupi zbog povrede.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Smailagić iz "odbojke" postiže koš. Dobra odbrana Partizana za kraj treće četvrtine!

29. minut - Jelavić pogađa prvu trojku za Megu na utakmici! Na drugoj strani Smailagiću dosuđene tri sekunde u reketu.

28. minut - Greše jedni i drugi u nekoliko vezanih napada, taktički faul Ponjitke. Jović nakon ofanzivnog skoka postiže koš. Jović je najefikasniji kod gostiju sa 15 poena.

27. minut -  Izvrsna odbrana Ledeja koji krade loptu i asistira Avramoviću, novi tajm-aut Baraća. Jović postiže koš uz faul Kabokla, siguran je i sa linije penala. Još jedan dobar potez i polaganje Anđušića, ali Jović na drugoj strani ponovo poentira uz faul. Kevin Panter već dugo ne ulazi u igru, na klupi je sa ledom na kolenu!

26. minut - Jović prekida mučenje Mege u napadu, ali Anđušić na drugoj strani postiže koš uz faul. Pogađa i dodatno slobodno bacanje.

25. minut - Zakucavanje Ledeja posle čega Barać traži tajm-aut. Avramović pronalazi usamljenog Ledeja koji iz kornera pogađa trojku.

24. minut - Đurišić šalje Trifunovića na liniju penala, polovičan je sa slobodnih bacanja krilni košarkaš Partizana. Mega šutira trojke 0/12! Trifunović poentira u reketu Mege. Iljasoglu ne postiže koš na drugoj strani, dobra odbrana Partizana na startu treće četvrtine.

23. minut - Navijači Partizana zvižde Urošu Plavšiću, koji će od naredne sezone nositi dres Crvene zvezde. Mega ima problema u ofanzivi. Gužva u reketu Mege, Jović zakucava nakon kontre gostiju.

22. minut - Bruno Kaboklo pravi treću ličnu grešku, Jelavić pogađa oba bacanja. Dobar prodor Anđušića koji već ima 11 poena i najefikasniji je pojedinac meča!

21. minut - Počelo je drugo poluvreme, Trifunović ne pogađa trojku, ali hvata skok u napadu. Trojka Anđušića. Blokada Kabokla na drugoj strani.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Odličan napad Mege, asistencija Đurišića za Plavšića koji atraktivno zakucava. Avramović na drugoj strani ne pogađa trojku. Koš Uroša Plavšića uz zvuk sirene za kraj prvog poluvremena! Loša igra crno-belih u drugom periodu što protivnik koristi da uhvati rezultatski priključak.

17. minut - Konačno koš iz igre crno-belih, Džejlen Smit pogađa trojku! Jelavić ne pogađa na drugoj strani. Trifunović postiže prve poene na meču. Đurišić pogađa jedno slobodno bacanje.

16. minut - Jović postiže koš, ubrzo zatim i Iljasoglu sa poludistance nakon kontre. Partizan se muči, Obradović ponovo traži tajm-aut. Mega vodi 16:3 u drugom kvartalu!

15. minut - Nesportski faul Plavšića nad Avramovićem. Plejmejker Partizana postiže dva slobodna bacanja. Lopta sa strane za Partizan. Smajilagić pravi grešku u koracima, crno-beli i dalje bez poena iz igre u drugoj četvrtini. Poeni Iljasoglua na drugoj strani.

14. minut - Jelavić je fauliran prilikom šuta, oba puta je siguran košarkaš Mege. Na drugoj strani prekršaj nad Anđušićem koji koristi jedno slobodno bacanje. Plavšić siguran na obruču, Smajilagić na drugoj strani blokiran, Anđušić faulom sprečava kontru protivnika.

13. minut - Još jedan loš napad Partizana, ali i Mega se muči u napadu. Crno-beli i dalje bez poena u drugom kvartalu.

11. minut - Počela je druga četvrtina i košarkaši Mege konačno se bude. Serija 6:0 gostiju naterala je Željka Obradovića da zatraži tajm-aut.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Perfektna četvrtina "parnog valjka". Bruno Kaboklo zakucava za neverovatnih 39:9 nakon prvih deset minuta!

9. minut - Anđušić ne pogađa trojku, ali Kaboklo poentira nakon skoka u napadu. Sjajna kombinacija Pantera i Ledeja koji zakucava nakon alej upa kapitena. Nova trojka Partizana koju postiže Avramović, Partizan vodi 37:9!

7. minut - Igrači Mege ništa ne mogu da pogode, Ledej dominira u reketu. Kaboklo se snalazi pod košem Mege i asistenciju Avramovića pretvara u koš. Novi poeni Pantera, publika je zadovoljna energijom igrača Partizana. Kaboklo šalje Đurišića na liniju penala, koji je siguran oba puta. Koš Ledeja, ubrzo i Milijaševića na drugoj strani.

6. minut - Koš Avramovića, zatim još jedna dobra odbrana Partizana. Asistancija Avramovića za Anđušića koji pogađa otvorenu trojku. Partizan vodi 24:5 pa Barać ponovo mora da zatraži tajm-aut!

5. minut - Anđušić krade loptu za sigurno polaganje, dominacija Partizana na startu! Na drugoj strani, Đurišić poentira uz faul Anđušića, siguran je mladi Đurišić sa linije slobodnih bacanja.

4. minut - Zek Ledej ide na liniju za slobodna bacanja i precizan je oba puta. Nakon još jedne dobre odbrane crno-belih, Ledej pogađa trojku. Još jedna brza kontra Partizana koju Kaboklo završava zakucavanjem. Crno-beli vode 17:2!

3. minut - Panter pogađa sa poludistance, a ubrzo zatim Đurišić postiže prve poene za Megu.

2. minut - Panter je raspoložen na početku meča, pošto pogađa i drugu trojku za vođstvo Partizana 6:0. Trener Mege Marko Barać prinuđen je odmah da zatraži tajm-aut, pošto protivnik vodi 8:0 nakon koša Kabokla.

1. minut - Dobar početak crno-belih, kapiten Kevin Panter pogađa trojku iz kornera.

17:45 Dobro veče i dobrošli na blog uživo meča Partizan - Mega, na portalu Informer.rs