07.07.2024.

20:11

Igraće se samba u Parizu! Pogledajte Kaboklovu majstoriju za plasman na OI! (VIDEO)

Iako je selekcija Letonije važila za favorita, uzimajući u obzir da je bila domaćin turnira, puleni Aleksandra Petrovića došli su do pobede na dominantan način! Bilo je jasno u kom pravcu će se odvijati meč u Rigi već nakon prvog kvartala, koji je pripao južnoameričkoj selekciji rezultatom 34:11! U poslednjim sekundama uvodne deonice viđen je i potez koji je obeležio meč - Bruno Kaboklo je uz zvuk sirene šutirao sa linije penala na svojoj polovini terena i pogodio trojku!

Ipak, uspeli su Letonci da se oporave od tog šoka i da u nastavku uhvate rezultatski priključak - puleni Luke Bankija rešili su drugu četvrtinu u svoju korist sa 22:15, pa se na poluvreme otišlo prednošću "karioka" 49:33! Jedini razlog za brigu selektora Petrovića, ali i navijača Crvene zvezde, jeste povreda Jaga dos Santosa. Omaleni plejmejker nezgodno je doskočio u jednoj situaciji u završnici prvog poluvrmena i u suzama je napustio parket, a do kraja se nije vraćao u igru. Koliko je povreda Dos Santosa ozbiljna, još uvek nije poznato. Pitanje pobednika rešeno je u trećem periodu koji je Brazil dobio sa +10, a konačan rezultat bio je 94:69! Pobednika je predvodio još uvek formalni član Partizana Bruno Kaboklo sa 21 poenom, dok je igrač Crvene zvezde Jago dos Santos postigao samo tri poena, za sedam minuta koliko je proveo na parketu. Kod Letonaca podbacio je Davis Bertans sa svega tri poena, za 22 minuta u igri.

Brazil će na Olimpijskim igrama nastupati u vrlo jakoj grupi B, zajedno sa selekcijama Francuske, Nemačke i Japana.