12.07.2024.

20:48

Dominacija Jokića, a onda udarac i kraj! Nikola izbačen, Srbija pobedila Francuze!

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Bogdanović za triiiiiii! Srbija vodi 78:67 i trebalo bi da su "orlovi" obezbedili pobedu. Kraj, Srbija je pobedila Francusku 79:67.

39. minut - Lesor je fauliran i pogodio samo jedno bacanje, na drugoj strani Petrušeeeeeeeeeeeeeeev iz desnog kornera! 75:66 za Srbiju.

37. minut -  Stižu Francuzi! Lesor pogađa za 69:63. Nikola Jokić pravi faul u napadu.Udario je Vembanjamu, iako tvrdi na nije i pravda se. Ovo je peti faul Nikole Jokića i završio je utakmicu.

35. minut - Batum pogađa za tri i to iz levog kornera preko Petruševa 68:59 , Lesor ide na obruč pa dobija dva slobodna bacanja.

34. minut - Gudurić u piku sa Jokićem, faul Vembanjama, dva penala za Srbiju, Gudurić pogađa samo drugo 67:55

33. minut - Francuska smanjuje preko Strazela, ali odgovara Gudurić, 67:55

32. minut - "Orlovi" dominiraju. Avramović pogađa posle kontre 64:52, Kole uzima tajm-aut.

31. minut -  Srbija opet ima dvocifrenu prednost. Greše Francuzi, lopta je za Srbiju, Gudurić polaže pod kontaktom 62:52.

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Gudurić je faulirao Furnijea i on pogađa za 59:50. Bez Jokića i Boggdanovića koji su na klupi "orlovi" se muče. Vembanjama pogađa trojku 59:53

29. minut - Strazel je na liniji penala posle faula. Pogađa oba bacanja, Pešić traži tajm aut.

27. minut - Vraća se Francuska. Prete visokim presingom, ali "orlovi" drže dvocifrenu prednost (57:44)

25. minut - Francuzi koriste naše greške i sa pet vezanih poena smanjuju prednost.

24. minut - Nikola Jokić je već stigao do dabl-dabl učinka od 17 poena i 10 skokova.

23. minut - Nastavljaju "orlovi" da dominiraju na terenu. Mini serija Bogdanovića, koji prvo sa linije penala, a potom i posle prodora pogađa za maksimalnih 17 razlike.

21. minut - Počelo je drugo poluvreme. Francuzi su imali prvi napad, ali ga nisu iskoristili. Na drugoj strani jeste Micić, koji prolazi do obruča i pogađa.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut -  Odlično dodavanje Vembanjame za Lesora i zakucavanje 42:32

19. minut - Vembanjama dobija faul za tri slobodna bacanja... Pogađa sva tri 39:30. Uuuuuu, kakva rampa Vembanjame Jokiću. Odmah Jokić uzvraća udarac! Kroz trojicu, pod faulom pogađa na drugi obruč - 42:30

18. minut - Bogdanović je ostavio loptu Jokiću koji upisuaje nove poene i sada ima 14 poena i 7 skokova, a Srbija ima dvocifrenu prednost 37:27.

17. minut - Evo trojke Jokića, Težak šut preko ruke Albisija i pogađa uz zvuk sirene - 30:27. Pogodio je i Avramović, Srbija ima pet poena prednosti - 32:27.

16. minut - Posle tajm-auta je Lesor stao na liniju za slobodna bacanja, jer ga je Jokić faulirao. Promašio je oba bacanja. Lopta ide do Avramovića koji napada obruč i pogađa za izjednačenje 27:27.

15. minut - Jokić teško izlazi na kraj sa Vembanjamom. Pokušava MVP NBA lige, ali mu ne ide u ovom duelu Francuska vodi 27:25.

13. minut - Petrušev za triiiii - kako važna trojka za Srbiju! Iz levog ugla pogađša Filip Petrušev - 23:25

12. minut - Francuzi i dalje vode.Prave nam trijolori problem igrom sa dva centra -  20:25

11. minut - Marinković i Petrušev odlični u ofanzivnom skoku, Marinkovićev šut za tri nije bio precizan, a onda peti poen Jokića - 20:23.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Nova trojka Nilikina, pa Petrušev šalje loptu za Marinkovića u ćošak, trojkaaa 16:21.

Marinković dolazi do još dva poena. Na kraju prve četvrtine 18:23

9. minut - Kari Pešić traži tajm-aut. Micić i Plavšić dva puta greše i daju loptu Francuzima pravo u ruke, a onda Frenk Nilikin pogađa za tri Srbija gubi 13:18

7. minut - Jokićev pas, ali ništa od asistencije, MIlutinova odlično čuva Jabusele. Furnije pogađa trojku posle sopstvenog ofanzivnog skoka, 12:15

5. minut - Srbija je uspela da dođe do vođstva sedmim poenomOgnjena Dobrića - 10:9 za "orlove"

3. minut - Jokić pogađa i postiže svoje prve poene, a onda je Vembi precizan sa linije penala. Vembanjama preko Jokića pokušava trojku i pogađa 6:9

2. minut - Dobrić sjajno zakucava i postiže prve poene na meču za Srbiju 2:2.

1. minut - Vembanjama pogađa preko Jokića za vođstvo Francuza - 2:0

20.45 - Dobro veče i dobro došli na tekstualni prenos meča Srbija - Francuska na našem portalu.