14.08.2024.

23:55

Novi uspeh srpske košarke! Kadeti u polufinalu Evropskog prvenstva

Kadetska reprezentacija Srbije nastavlja tamo gde su stali seniori i juniori. Posle osvajanja bronzane medalje "A" tima na Olimpijskim igrama u Parizu, a potom i srebra omladinaca na kontinentalnom takmičenju, sada su na red došli i izabranici selektora Vladimira Zlatanovića.

Naši momci su prikazali sjajnu, zrelu igru, a prekretnica je bila treća četvrtina. Tada su "orlići" stekli "plus osam", a iako se Izrael u jednom trenutku vratio, posle prva dva minuta u četvrtoj deonici i vođstva 57:49 je praktično sve rešeno.

U taboru Srbije najefikasniji je bio Nikola Karalić sa 19 poena, dok je Vuk Danilović ubacio 13, a Vukašin Gavranović je uz sedam koševa imao i čak 11 skokova.

Protivnik u polufinalu biće nam Francuska, koja je u četvrtfinalu savladala Letoniju sa 66:41. "Trikolori" nemaju poraz na turniru, a utakmica vredna finala biće odigrana u petak, od 17.00. Drugi polufinalni par čine Španija i domaćin Grčka.