12.10.2024.

18:00

(KRAJ) Zvezda stigla do druge pobede u ABA ligi!

Crveno-beli su trenutno na učinku od jedne pobede i dva poraza u regionalnom šampionatu, pa je svaki naredni meč u ovom takmičenju pod imperativom pobede radi što boljeg plasmana pred plej-of.

Nešto bolje ide im u Evroligi, gde nakon dva odigrana kola imaju maksimalan učinak.

CRVENA ZVEZDA - IGOKEA 91:68 (22:19, 27:15, 26:13, 16:21)

Dvorana: Beogradska arena

Sudije: Miloš Koljenšić (Crna Gora), Marko Mustapić (Hrvatska), Aleksandar Davidov (Slovenija)

C. ZVEZDA: Miler-Mekintajer, Kenan, Teodosić, Mitrović, Lazić, Kalinić, Dobrić, Bolomboj, Daum, Gedraitis, Plavšić, Dos Santos.

Trener: Janis Sferopulos

IGOKEA: Anim, Radošić, Gavrilović, Džons, Pušica, Ilić, Stanković, Milosavljević, Simanić, Marić, Karter, Jeremić.

Trener: Nenad Stefanović

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Pogodak Jaga Dos Santosa stavlja tačku na ovaj susret. Majk Daum je najefikasniji sa 18 poena, dok je Kenan dodao 14. U dresu Igokee istakli su se Simanić i Marić sa po 12 koševa.

Pogađa trojku Brajs Džons. Bitno je da Amerikanac uspostavi svoj ritam pred nastavak sezone - 89:64.

39. minut - Još jednom odličan potez Dauma i pogodak uz faul Gavrilovića - 89:61.

38. minut - Uspeo je Džons da se snađe i pogodi nakon teškog prodora. Na drugoj strani Daum ne uspeva da pogodi za tri - 83:56.

37. minut - Užasna košarka u ovim trenucima. Smenjuju se izgubljene lopte "kao na traci".

35. minut - Probao je Milosavljević prodorom uz čeonu liniju, ali je sjajno presekao dodavanje Lazić. Gubi loptu i Plavšić na drugoj strani - 81:52.

33. minut - Par lepih poteza Amerikanaca u plavom dresu. Nakon pogotka Kartera, odlično je poentirao Džons. Uzvratio je Lazić dugom dvojkom - 77:52.

32. minut - Napokon dobar potez Kartera. Amerikanac je sjajno poentirao uz faul Plavšića - 75:50.

31. minut - Razmenili su Gedraitis i Karter po izgubljenu loptu na početku poslednje deonice.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Solo akcija Dos Santosa i pogodak za tri poena omalenog Brazilca. Probao je Jeremić da uzvrati, ali nije bio precizan - 75:47.

28. minut - Rastrčali su se crveno-beli. Poentira Dobrić elegantno o tablu - 70:45.

27. minut - Uspeo je Džons napokon da pogodi neki "svoj" šut iz driblinga - 65:45.

26. minut - Promašaji iz dobrih pozicija prvo Kalinića, a onda i Dobrića. Uprkos tome, prednost je 22 poena - 63:41.

23. minut - Džons je pogodio za dva, ali je istom merom uzvratio Bolomboj. Priliku je imao Gavrilović, ali je po treći put izgubio loptu - 58:39.

22. minut - Nastavlja u dobrom ritmu Daum i pogađa još jednu trojku. Igokea gubi loptu - 54:36.

21. minut - Nikola Kalinić odlično koristi prednost u visini i ispravlja prvobitni promašaj - 51:36.

DRUGA ČETVRTINA:

Najefikasniji je Ajzea Kenan sa 14 poena, dok je Boriša Simanić dodao devet.

Najbolji pojedinci - Kenan i Simanić

20. minut - Krade loptu Kenan i poentira na praznom obruču. Loš napad Igokee pred kraj poluvremena i promašaj iz velike udaljenosti Simanića - 49:34.

19. minut - Odličan napad Zvezde i sjajan pas "više" Mekintajera za Kalinića, koji pogađa trojku - 47:33.

18. minut - Odgovara Igokea svojom napadačkom serijom. Izgubljene dve lopte Teodosića koštale su crveno-bele pet poena - 44:33.

16. minut - Krade loptu Milosavljević i polaže na drugoj strani. Napokon poeni za Igokeu iz igre - 41:25.

15. minut - Terel Karter pravi četvrtu ličnu grešku i faktički se isključuje iz meča do poslednje deonice.

14. minut - Raspala se igra Igokee i to sjajno koriste domaći. Poeni Dobrića primorali su trenera Stefanovića da pozove tajmaut - 36:21.

13. minut - Odličnu kretnju Dobrića bez lopte nagrađuje Teodosić maestralnim dodavanjem. Laki poeni za krilo Crvene zvezde uz faul Džonsa - 29:21.

12. minut - Dobra serija Zvezde. Trojku pogađa i Daum i podiže prednost na šest poena - 27:21.

11. minut - Gedraitis otvara drugu deonicu pogotkom za dva. Igokea nije iskoristila svoj napad, promašio je Jeremić - 24:19.

PRVA ČETVRTINA:

Ajzea Kenan pogađa trojku sa pola terena uz zvuk sirene! Jako bitni poeni u trenucima kada crveno-beli muku muče u napadu - 22:19.

10. minut - Probuila se Igokea i napravila mini seriju. Crvena zvezda sa mnogo muke dolazi do koša rivala - 19:19.

9. minut - Slaba napadačka košarka u Beogradskoj areni. Igokea ima muke u napadu, dok Zvezda ne uspeva da pogodi ni slobodna bacanja u dobrim procentima - 19:14.

7. minut - Odličan posao Boriše Simanića i pogodak za tri. Nagrađen je bivši igrač Zvezde aplauzom sa tribina Arene - 16:10.

6. minut - Sve vidi Luka Mitrović i sjajno proigrava Kenana koji pogađa za tri poena - 13:7.

5. minut - Maestralno dodavanje Kalinića za Dauma pod košem. Fauliran je krilni centar Zvezde -- 8:7.

4. minut - Radošić vraća spektakularnom trojkom! Drži se ekipa iz Republike Srpske - 8:5.

Trojku "pakuje" i Džoel Bolomboj! Sjajno igra centar Crvene zvezde - 8:4.

3. minut - Kakva trojka Kenana! Nije obećavao napad Zvezde, ali je onda bivši plej Olimpijakosa preko ruke pogodio - 5:2.

2. minut - Nova greška Amerikanca u redovima Igokee. Karter pravi drugu ličnu grešku i mora da napusti teren.

Milosavljević nije uspeo da odgovori, a faul u napadu je napravio Karter.

1. minut - Počeo je susret i prvi napad ima Igokea. Izgubili su loptu, a Miler-Mekintajer je postigao prve poene - 2:0.

PRE MEČA:

18.26 - Crvena zvezda počinje meč sa Miler-Mekintajerom, Kalinićem, Bolombojem, Kenanom i Daumom.

18.21 - Počeli su košarkaši sa pripremama za meč pred skromno ispunjenim tribinama.

18.13 - Crveno-beli su bez povređenog Nemanje Nedovića, dok je Dejan Davidovac odlukom trenera van sastava.

Povređen - Nemanja Nedović

18.05 - Ekipa Janisa Sferopulosa odlično je reagovala posle šoka u Splitu i poraza u prošlom kolu. Savladana je Baskonija pre tri dana i ostvarena druga pobeda u eliti.

18.00 - Dobrodošli na tesktualni prenos uživo utakmice Crvena zvezda - Igokea.