18.10.2024.

19:00

(KRAJ) Barselona pobedila u Areni (VIDEO)

Izabranici Janisa Sferopulosa su u utorak odigrali jednu od najboljih utakmica u istoriji kluba i demolirali Fenerbahče usred Istanbula, pa sa mnogo samopouzdanja gledaju prema gostima iz Katalonije.

Sa druge strane, Barsa je loše startovala, ali pobedom nad Monakom u sredu veče je pokazala da je ipak ozbiljna napadačka ekipa prepuna sjajnim individualcima.

CRVENA ZVEZDA - BARSELONA 94:98 (25:26, 22:18, 19:19, 18:21, prvi produžetak u toku)

Dvorana: Beogradska arena

Kapacitet: 20.000

Sudije: Robert Lotermozer (Nemačka), Mišel Rosi (Italija), Vasiliki Saruha (Grčka)

C. ZVEZDA: Miler-Mekintajer, Dobrić, Nedović, Kalinić, Bolomboj, Kenan, Teodosić, Dos Santos, Gedraitis, Mitrović, Daum, Lazić.

Trener: Janis Sferopulos

BARSELONA: Panter, Brizuela, Satoranski, Laprovitola, Nunjez, Parker, Anderson, Veseli, Metu, Ernangomes, Fal, Abrines.

Trener: Đon Penaroja

PRVI PRODUŽETAK:

JAgo je promašio drugo bacanje, Bolomboj uhvatio skok u napadu i izgubio loptu. Neverovatan finiš i poraz crveno-belih - 98:94.

Čudna odluka Sferopulosa... Ušao je Nedović u igru nakon dužeg vremena na klupi, dobio je loptu u ruke, ali je pogrešio i napravio faul u napadu.

45. minut - Kakva bomba Kevina Pantera! Faktički mrtav napad, lopta u rukama Amerikanca na osam metara od koša, ali majstorija izlazi na videlo - 93:96.

44. minut - Loše rešenje Jaga u napadu i kazna odmah stiže u vidu trojke Laprovitole - 93:93.

43. minut - Dos Santoooos! Izbušio je odbranu Barse, ušao u telo Veselog i poentirao uz faul - 91:90!

Trojku pogađa Panter, uzvaća Bolomboj poenima baš preko Kevina - 88:87.

42. minut - Tako je već bolje! Ovoga puta Laprovitola nije pravio faul i Kalinić je to kaznio - 86:84.

41. minut - Promašio je Teodosić šut za tri, ali je ponovo na pravom mestu Kalinić. Fauliran je nekadašnji igrač Radničkog iz Kragujevca, ali je nažalost oba puta promašio.

ČETVRTA ČETVRTINA:

Jagooooo ide do krajaa! Izjednačenje u Areni - 84:84!

Šutirao je Kenan bacanje zbog tehničke, ali je bivši igrač Olimpijakosa promašio... Panter, sa druge strane, tih problema nema. Odigrao je 1 na 1 protiv Dobrića i pogodio trojku preko ruke reprezentativca Srbije - 82:84.

Bolomboj je uspeo da osvoji loptu prilikom sudijskog podbacivanja, ali sudije nisu pokrenule sat na vreme. To je uočio Penjaroja i bunio se kod arbitara, zbog čega je kažnjen tehničkom.
Sada je na trojci koja deli pravdu da objasni zapisničkom stolu, ali i nama, šta će biti na kraju...

40. minut - Promašio je Satoranski, iako je bio sam na šutu za tri poena. Imao je Kenan priliku da sruši Arenu, ali je njegov pokušaj izašao iz obruča.

39. minut - Nije ni ovaj napad obećavao, ali je uspeo Jago da iznudi dva slobodna bacanja. Precizan Brazilac - 82:80.

Šta je sada izneo i pogodio Kalinić. Samo je Nikola odavde mogao da izmisli dva poena - 80:80.

38. minut - Satoranski do ovog duela nije mogao da pogodi ništa, ali je večeras namestio ruku. Druga trojka za pleja Barse - 77:78.

Kalinić je uzeo loptu u svoje ruke i probio Laprovitolu. Laki poeni za bivšeg reprezentativca - 77:75.

37. minut - Isporučuje Veseli još jednu dugu dvojku. Ne okleva bivši igrač Vizardsa kada dobije prostor - 75:75.

36. minut - Duga dvojka Jagaaa! Kakav meč igra Brazilac, najbolji je u crveno-belom sa 13 poena - 75:72.

Vežite se, polećemo! Džoel Bolomboj stavlja Veselog na poster! Kakvo kucanje Amerikanca - 73:72.

35. minut - Veseli ne greši sa poludistance. Novi pogodak sa visine penala za Čeha - 71:72.

34. minut - Maestro Teodosić probija, ne uspeva da pogodi, ali ostavlja samog Mitrovića koji lako vraća loptu u koš - 71:70.

33. minut - Napokon! Ernangomez je pogodio preko Gedraitisa, ali su uzvratili Teo i Mitrović. Poeni Novosađanina uz faul - 69:67.

32. minut - Kakav posao obavlja Lazić! Stao je ispred Ernangomeza i iskusno se naslonio na njega. Faul u napadu Španca.

31. minut - Izgubio je loptu Nedović, a Panter je to iskoristio i poentirao preko Jaga - 66:65.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Ostao je sam Brizuela i kaznio grešku Zvezde - 65:60. Spetljao se Mitrović na dodavanje Dos Santosa. Agresivnost Branka Lazića iznervirala je Pantera, pa je Amerikanac zbog protesta dobio tehničku - 66:60.

29. minut - Ma ume i Bolomboj za tri! Posle krilnog, pogađa i centar iz daljine - 65:56!

Dauuum kao Novicki! Sa visokim lukom izbacuje trojku Majk i pogađa samo dno mrežice - 62:56.

28. minut - Ostao je sam Kevin Panter, a to je gotovo siguran pogodak. Precizan je momak rodom iz Bronksa za dva - 59:56.

27. minut - Potpuno je sam ostao Miler-Mekintajer na šutu za tri, ali nije prihvatio taj poklon Jana Veselog. Amerikanac je sjajno fintirao i poentirao na samom obruču preko Satoranskog - 59:54.

26. minut - Kako igra momak iz Nebraske! Majk Daum fantastičan protiv Parkera i onda polaganje preko Veselog - 57:54.

Još jednaaaa! Kalinić, sa puno samopouzdanja naskače na šut za tri i pogađa - 55:54.

25. minut - Trojka Dauma! Kako bitan pogodak Amerikanca u momentima kada je Barsa bila u seriji - 52:54.

24. minut - Raspucala se Barsa. Prvo je Satoranski uneo Mekintajera pod koš i pogodio, a onda je Veseli kaznio prostor koji mu je Bolomboj ostavio - 49:54.

23. minut - To je trebalo! Promašio je Kenan, ali je prikucao Daum - 49:50.

22. minut - Prekombinovali su crveno-beli i izgubili loptu. Koriste to gosti i još jednom trojkom prelaze u vođstvo - 47:50.

21. minut - Kakva trojka Parkera. Dobro je igrao odbranu Daum, ali je nekadašnji as Milvokija pogodio "u lice" sunarodniku - 47:47.

DRUGA ČETVRTINA:

Jago Dos Santos je najefikasniji na poluvremenu sa 11 poena, Barselonu predvodi Jan Veseli sa deset.

20. minut - Džabari Parker lepo koristi dodavanje Ernangomeza i lako poentira. Kakvo dodavanje Teodosića preko pola terena i trojka Miler-Mekintajera uz zvuk sirene! Au, kakav potez - 47:44.

19. minut - Ponovo jako loš napad crveno-belih i poeni "iz rudnika" Nikole Kalinića - 44:40.

Bezidejni napad Zvezde okončao se na najbolji mogući način - trojkom Rokasa Gedraitisa - 42:37!

18. minut - Kakvo dodavanje Nunjeza za Ernangomeza i laki poeni za reprezentativca Španije. Uspeo je i Parker da iskoristi prednost u visini protiv Kenana i pogodi - 39:37.

17. minut - Maestralan pogodak Jaga preko Parkera, ali se nezgodno dočekao Brazilac. Izgleda je nastradao zglob, nadamo se da nije ništa ozbiljno - 39:33.

16. minut - Ispratio je Mitrović promašaj Dobrića, dobro isfintirao i onda poentirao. Doduše, lopta nije prošla kroz obruč već je Čimezi Metu skinuo dok je padala ka cilindru - 37:33.

15. minut - Rokaaaaaas! Odlično otvaranje Litvanca "u širinu" nakon bloka i pogodak za tri poena - 35:33.

14. minut - Kakav prodor Jaga! Napravio je prednost protiv Satoranskog i pogodio uz faul češkog reprezentativca - 32:32.

Kakva poezija Luke Mitrovića u igri leđima - 29:30.

13. minut - Sjajno je video put do koša Laprovitola i napao ga. Jako je ljut Sferopulos na svoje igrače, pa traži minut odmora - 27:30.

Tomas Satoranski radi ono zbog čega je svojevremno imao ozbiljnu minutažu u Vašingtonu. Napada manje bekove leđima i sjajnim dodavanjima pronalazi višak. Ovoga puta je to bio Veseli - 27:28.

12. minut - Snašao se Mitrović i pronašao Dobrića pod košem. Još bolja reakcija reprezentativca Srbije i prvi poeni - 27:26.

11. minut - Fantastičnom odbranom i ukradenom loptom Dobrića započinju drugu deonicu crveno-beli. Nažalost, Nedović je pogrešio i vratio posed gostima.

PRVA ČETVRTINA:

Nažalost, uzvratila je Barsa preko Satoranskog za tri, a onda i Veselog za dva. Ima "blaugrana" mininalnu prednost nakon prvih deset minuta igre - 25:26.

10. minut - Još jedna! Dos Santos je oklevao do poslednjeg trenutka, razmenjivao je dodavanja sa Teodosićem, ali je pogodio kada je bilo potrebno - 25:24.

9. minut - Jagooooo! Fenomenalan protok lopte je pronašao samog Brazilca na šutu za tri - 22:21.

8. minut - Brzo su uzvratili igrači Barse. Jan Veseli je ostao sam na visini penala, a Čeh iz tih pozicija retko greši - 19:19.

7. minut - Kaliniiiić za tri i vođstvo Zvezde! Još jednom odličan i strpljiv napad, Bolomboj je izbacio dodavanje, a nekadašnje krilo Barse spakovalo šut iz daljine - 16:15.

6. minut - Strpljiv napad i poeni Kalinića! "Zazidao" je Nunjeza i uspeo da završi na obruču - 13:15.

Sjajna saradnja bekova Zvezde! Teodosić je proigrao Miler-Mekintajera, a ovaj jako lepo završio na obruču - 9:13. Vidi Teo sve! Ovoga puta je uočio Bolomboja, koji se ušunjao iza leđa odbrane Barse i dodavanjem ga spojio sa košem - 11:13.

5. minut - Pravi velike probleme pod košem Vili Ernangomes. Bivši NBA centar ponovo uspeva da pogodi preko Bolomboja i to uz faul - 7:13.

4. minut - Precizan Parker za tri, a onda i Kevin Panter pogađa posle prodora. Raspucali su se Amerikanci Barse - 5:11.

Kenaaaan! Već je uverio "delije" u preciznost šuta za tri poena - 5:6.

3. minut - Dobro su poznati obruči u Beogradskoj areni Kevinu Panteru! Amerikanac pogađa dugu dvojku i najavljuje dobro napadačko veče - 2:6.

Evo poena za Zvezdu! Odlično se Bolomboj izborio za poziciju protiv Vilija i pogodio - 2:4.

2. minut - Ernangomes prati promašaj Nunjeza i ubacuje loptu u koš. Problemi za crveno-bele na startu -0:4.

1. minut - Prvi napad imaju košarkaši Crvene zvezde. Majk Daum je napao Džabari Parkera, ali je izgubio lotu i to je iskoristio Panter kako bi ubacio prve poene - 0:2.

PRE MEČA:

19.59 - Miler-Mekintajer, Kenan, Kalinić, Daum i Bolomboj čine startnu petorku grčkog trenera.

19.58 - Podršku košarkašima pruža i trener fudbalskog tima, Vladan Milojević.

Vladan Milojević

19.43 - Potpuno očekivano, Kevin Panter je dočekan uz mnogo zvižduka i uvreda. Ne zaboravljaju "delije" okršaje sa bivšim kapitenom Partizana u prethodne dve sezone.

Panter u Partizanu

19.38 - Trener Sferopulos odlučio je da Dejana Davidovca zameni Brankom Lazićem, dok Penaroja izlazi na parket Beogradske arene sa istim sastavom koji je savladao Monako u sredu.

19.25 - Barselona je prošle sezone u oba susreta slavila protiv ekipe sa Malog Kalemegdana. Meč u Kataloniji okončan je 86:81, dok je utakmica u Areni završena 85:76 u korist španskog giganta.

Detalji sa prošlogodišnjeg susreta

19.20 - Crveno-bele napadački predvodi Nemanja Nedović. Nekadašnji NBA bek prosečno beleži 15 poena po utakmici, a slede ga Džoel Bolomboj sa 13 i Ajzea Kenan sa 12 poena po meču.

19.10 - Upravo je Panter bio u nešto lošijoj formi pri dolasku u "blaugranu", ali je u prošlom kolu Monaku ubacio 21 poen i potvrdio da je slabiji period iza njega.