22.01.2020.

08:14

BOBI SE RAZGOROPADIO! Srbin dvocifren, dabl-dabl Dončića, ali Klipersi su bili Jači (VIDEO)

Klipersi su tako četvrtom pobedom u nizu upeli da prekinu seriju Dalasa od četiri uzastopna trijumfa.

Dončić je imao 36 poena (12/26), uz deset skokova i devet asistencija, ali i četiri izgubljene lopte. Kristaps Porzingis se vratio na teren posle skoro mesec dana i imao deset poena i devet uhvaćenih lopti, dok je Boban Marjanović dobio 16 minuta i ostvario 12 poena i sedam skokova.

Posle egala u prvoj četvrtini, Klipersi su zaigra mnogo bolje i na kraju prvog poluvremena imali 11 poena prednosti.

Dalas je u nastavku uspeo da se vrati u meč predvođen Dončićem, a potom u poslednjoj četvrtini i da povede. Ipak, Klipersi su serijom 11:2 stekli lepu prednost 108:100.

Maveriksi su preko Luke Dončića i Maksija Klibe smanjili zaostatak na tri poena na 24,6 sekundi do kraja. Dalas je u nastavku dobio šansu za izjednačenje, ali je Tim Hardavej promašio trojku. Ali, nisu kažnjeni, nego je Dončić dobio novu priliku, međutim, stao na liniju za slobodna bacanja i - promašio oba, od čega nije bilo oporavka.

Lenard je kpd Klipersa bio neumoljiv sa 36 poena (12/29) i 11 skokova, a najbolje ga je pratio Lu Vilijams sa 16 poena.