03.01.2021.

07:55

UŽASNA NOĆ ZA SRBE! Bogdanović i Atlanta prosuli +15, Bjelica jedan poen, Pokuševski nijedan! /VIDEO/

Košarkaši Atlante poraženi su na svom terenu od Klivlenda 91:96. Tim našeg reprezentativca Bogdana Bogdanovića je tokom treće četvrtine imao i 15 poena prednosti,. Ali, Atalanta je sve prekockala u završnici utakmice.

Rivali su potpuno izjednačeni ušli u završnicu susreta, 48 sekundi pre kraja Bogdan Bogdanović je pogotkom za tri poena doneo izjednačenje (88:88), ali je Sekston trojkom vratio vođstvo Klivlendu. Usledio je promašaj Kolinsa, a nakon što je 10 sekundi pre kraja susreta i Bogdanović bio neprecizan, Sekston je sa linije penala overio pobedu gostiju.

Bogdanović za 23 minuta na parketu postigao 11 poena uz dva skoka i dve asistencije.

Kolin Sekston je susret završio kao najefikasniji akter susreta sa 27 poena, dok je u Atlanti Hanter postigao 17. U redovima Jastrebova je bio zapažen i Kapela sa po 16 poena i skokova.

Aleksej Pokuševski, srpski košarkaš u redovima Oklahome koji se za 14 minuta na terenu nije upisao u strelce, ali je njegov tim na krilima Bazlija i Hila savladao Orlando 108:99. Darijus Bizli je postigao 19 poena, a uz 12 skokova upisao i dve asistencije. Ekipa je imala čak šestoricu dvocifrenih igrača, a veliki je bio doprinos i Džordža Hila koji je dodao 18 poena.

Crnogorski centar Nikola Vučević je stigao do rekorda sezone sa 30 poena (13/21 iz igre) među kojima su se istakle čak četiri trojke. Ipak, ni njegova sjajna partija nije bila dovoljna Orlandu da izbegne drugi uzastopni poraz.

Košarkaši Hjuston Roketsa (3-3) savladali su Sakramento Kingse 102:94 a Nemanja Bjelica je imao jedan od lošijih NBA nastupa.

Nemanja Bjelica

Naš košarkaš je za 14 minuta na terenu upisao tek jedan poen (0/2 iz igre) , sedam skokova i dve asistencije

Džon Vol je bio najzapaženiji igrač susreta sa 28 poena, četiri skokova i šest asistencija za 37 minuta na terenu. Uz 22 poena koje je ubacio za Roketse protiv Vašingtona u četvrtak postao je prvi igrač posle Majkla Džordana 2002. godine koji je nakon dve godine odsustva postigao 50 poena u uvodna dva susreta.

Najefikasniji u Sakramentu bio je Dearon Foks sa 23 poena, dva skoka i četiri asistencije, a pratio ga je Harison Barns sa 19 poena i sedam skokova.