ODLIČNI DONČIĆ I MARJANOVIĆ NISU POMOGLI DALASU! Klipersi u POLUFINALU! /VIDEO/

Najefikasniji u ekipi Klipersa bio je Kavai Lenard sa 28 poena, 10 skokova i devet asistencija. Pratio ga je Markus Moris sa 23 poena, pet skokova i dve asistencije, a Pol Džordž je ubacio 22 poena.

U ekipi Dalasa, najefikasniji je bio Luka Dončić sa 46 poena, sedam skokova i 14 asistencija, Fini - Smit je ubacio 18 poena, Porzingis 16, dok je Boban Marjanović meč završio sa dabl - dabl učinkom od 14 poena, 10 skokova i tri asistencije.

Kavaj Lenard je bio raspoložen u ekipi Klipersa i svojim poenima je pokrenuo seriju svog tima.

Krajem prve četvrtine, Hardavej je morao da napusti parket zbog povrede pri šutu za tri poena.

Luka Dončić je predvodio Dalas na kraju prve četvrtine, postigavši šest od sedam šuteva, od toga tri trojke iz četiri pokušaja. Dalas je na kraju prve deonice imao prednost 38:35.

Početkom druge deonice, Klipersi su imali prednost, ali je Dončić ponovo stizao. Trojkom Redžija Džeksona, Klipersi su imali dvocifrenu prednost, ali je ona smanjena, tako da je domaći tim na poluvremenu vodio plus osam 70:62.

Početkom drugog poluvremena, Marjanović , Fini - Smit i Hardavej su pokrenuli seriju, pa je Dalas prišao na minus dva.

Serijom Dalasa 7:0, gosti dolaze do prednosti 81:76. Usledila je serija Klipersa preko Lenarda i Markifa Morisa, pa je domaći tim ponovo poveo.

Klipersi su napravili seriju 21:2 i stigli do ubedljive prednosti od plus 14 - 97:83.

Na kraju treće deonice, Klipersi su imali prednost od 15 poena - 100:85.

Marjanović je polovinom poslednje četvrtine vezao četiri poena, ali je prednost i dalje bila velika.

Tačku na utakmicu, stavio je Redži Džekson trojkom. Na kraju, pobeda Klipersa 126:111.

Klipersi su se plasirali u polufinale Istočne konferencije gde će se sastati protiv Jute.