15.02.2022.

07:15

A U NBA NIŠTA NOVO! JOKIĆ NASTAVIO DOMINACIJU! Malo mu nedostajalo za tripl-dabl!

Nikola je na terenu proveo nešto više od 35 minuta, a malo mu je falilo da stigne do novog tripl-dabla.

Meč je završio sa 26 poena, 16 skokova i 7 asistencija.

Nagetsi sada imaju skor 32:25 i u sredu će igrati protiv Golden Stejta pre nego što usledi mali odmor za sve igrače - osim za Jokića. Naime, Srbin će po četvrti put učestvovati na Ol Staru koji se za vikend igra u Klivelndu.

Denver je već posle prve deonice protiv Orlanda imao višak od 15 poena. Zatim su serijom 11:4 na početku druge otišli na najveću razliku i imali su 40:18. Međutim, gosti se do kraja poluvremena vraćaju u igru zahvaljujući nepreciznim dodavanjima nagetsa i njihovom bezvoljnom odbranom - 42:30.

Jokić i ekipa su na poluvremenu imali vođstvo od 53:40, a Srbin je na pauzu otišao sa 11 poena i po četiri skoka i asistencije. Usput je u svlačionicu "poneo" i nagradu za najboljeg igrača Zapadne Konferencije u januaru koju je dobio pre utakmice.

Orlando je krenuo tamo gde je stao i spustili su na jednocifrenu prednost već u uvodu treće četvrtine. To je bio znak da se Nagetsi probude i na semaforu je stajalu 63:49. Potom je viđena i nova serija Denvera koji je poveo sa 73:53, dok je na kraju treće četvrtine bilo +15.

Poslednje što je Orlando uspeo da uradi jeste da se na 5.42 minuta do kraja priđu na 102:92, ali nisu imali dovoljno snage ni vremena za bilo kakav preokret.

Vil Barton i Džef Grin su imali po 17 poena u redovima Denvera, s tim što je ovaj prvi imao i sedam skokova. Forbes je imao 16, Hajland 14, a Aron Gordon 10. S druge strane, kod Orlanda sus e istakli Vagner sa 26 i Karter sa 25 poena i 12 skokova.