26.12.2022.

07:44

MONSTRUOZNA PARTIJA NIKOLE JOKIĆA! Srbin uradio što niko nikad nije, Denver srušio Sanse posle drame! (VIDEO)

Upisao je Nikola Jokić novi tripl-dabl, 83. u karijeri. Jokić je ubacio  41 poen, imao 15 skokova i 15 asistencija. Opet je ispisao istoriju Nikola Jokić, najviše poena u tripl-dablu za Božić.  Da se zna ko je gazda!

Denver je slavio posle velike drame u produžetku 128:125, a Jokić je očekivano izdominirao i vodio svoj tim do velikog trijumfa i prvog mesta na Zapadu.

Imao je Jokić sjajnu pomoć rasooloženog Gordona koji je ubacio 28 poena i imao 13 skokova, dok je Marej dodao 26 poena. Na drugoj strani prednjačili su Šemet koji je postigao 31 poen, Ejton je imao 22 poena i 16 skokova, Li 18, a  Pol 17.

Denver je bolje otvorio utakmicu i tokom prve četvrtine imao i 15 poena prednosti (26:11). Međutim, u finišu ovog dela igre Sansi su uspeli da uhvate ritam i priđu na četiri poena, a potom početkom druge deonice preokrenu i povedu.

Držao se Denver do kraja poluvremena, pa je pred nastavak meča bio šest poena zaostatka. Treće četvrtina loše je počela za Nagetse, morali su da jure dvocifrenu prednost Sansa (71:59).

Ali, onda se razgoropadio Nikola Jokić. Na krilima našeg centra Denver je do kraja četvrtine prišao Sansima na samo minus tri, iako je tokom deonice kaskao za rivalima i 12 poena. Predvođeni Jokićem Nagetsi su napravili seriju 12:4 i uspeli da zaustave raspoložene igrače Sansa (81:84).

Velika borba viđena je u nastavku meča. Sansi su vodeli, Denver jurio i stizao rivala, nije dozvolio da stekne docifrenu prednost. Držali su se Nagetsi, ali su tri minuta pre kraja utakmice bili u minusu osam poena (106:98). Nagetsi su potom promašili dve otvorene trojke, ali je onda Eron Gordon brutalnim zakucavanjem podigao navijače na noge, a Marej vezao dve trojke za preokret Nagetsa 108:107. Usledio je dramatičan finiš meča, a Marej je zakucao i izjednačio na 113:113 na 10 sekundi pre kraja meča. a Finiks je imao napad za trijumf, koji nije iskoristio, pa je meč otišao u dodatnih pet minuta.

Denver je u nastavku poveo 119:115, a onda Jokić 41. poenom na meči poentirao za "+6" - 121:115.  Finiks je uspeo da postigne poene za 124:123, pa je na minut do kraja Denver prokockao šest poena prednosti.

U nastavku smo videli brutalno zakucavanje Gordona preko Šemeta (126:123). Sudije su svirale faul u napadu, međutim, gledale su snimak i priznale magiju Gordona, koji je dobio i dodatno bacanje, koje je promašio, ali je uhvatio loptu i dobio novi faul. Pogodio je jedan od dva bacanja, što je ipak bilo dovoljno za +4. Pol je u nastavku pogodio, potom je Marej otišao na liniju penala i promašio šansu da reši meč, pogodio je samo jedno, međutim, Finiks nije iskoristio poslednji napad i sve je bilo gotovo - 128:125.

Golden Stejt pobedio Memfis u San Francisku sa 123:109. U odsustvu Stefa Karia koji ne igra zbog povrede ramena zamenio ga je Džordan Pul i meč završio sa 32 poena. Tompson je stao na 24, Taj Džerom je dodao 14, a Entoni Lemb  11.

Dža Morant bio je najefikasniji igrač utakmice. Postigao je 36 poena, imao osam asistencija i sedam skokova Dilon Bruks i Tajus Džons su postigli po 13, dok je Džeren Džekson ubacio 11.