17.04.2023.

07:12

RAZVALJIVANJE! JOKIĆ I DENVER ZGROMILI "VUKOVE" na startu plej-ofa! (VIDEO/FOTO)

Denver nije bolje mogao da počne četvrtfinalnu seriju. Zgazili su Nagetsi Minesotu i pokazali joj šta je čeka u nastavku serije. Jokić je na parketu proveo 28 minuta, zbog šest faulova je morao da napusti igru ranije, ali je ipak upisao dabl-dabl. Utakmicu je završio sa 13 poena, 14 skokova i šest asistencija.  Šutirao je 6/12 za dva i 1/3 sa linije slobodnih bacanja.

Džamal Marej je sa 24 poena je bio najefikasniji igrač meča. Majk Porter je postigao 18, Kentavijus Koldvel Poup 15, Brus Braun 14, a Eron Gordon 13. Zvezda Timbervulvsa Karl Entoni Tauns postigla je samo 11 poena, Entoni Edvards je ubacio 18 poena za goste, Džejlen Noul 12, a Kajl Anderson 11.

On prvog minuta su igrači Denvera predvođeni Nikolom Jokićem imali glavnu reč na parketu i na poluvreme otišli sa 11 poena viška (55:44). Srpski reprezentativac Nikola Jokić standardno je bio najbolji pojedinac svog tima, a on već za poluvreme ima zabeleženih 13 poena, deset skokova i pet asistencija.  Jokić u nastavku nije mnogo ni šutirao, a nije ni bilo potrebe.

Mučio je Nikola Jokić Timbervulvse, Karl Entoni Tauns i Rudi Gober nisu uspeli da ga zaustave. Igrao se sa rivalima, koji nisu imali rešenje za raspoloženog Srbina, a naš as je briljirao i maetralnim potezima oduševljavao navijače.

Posle pauze Denver je dodao gas i rešio svaku dilemu oko pobednika utakmice. Nastavio je da gazi, Nagetsi su napravili seriju 12:4 i poveli 67:48. Vrlo brzo su stekli prednost od 22 poena (75:53), dobili su treću deonicu 32:14, pa su pred poslednju četvrtinu imali +29 - 87:58.

Igrači Denvera su bez drame, iako su posle 28 minuta igre ostali bez Nikoline pomoći zbog faulova, u laganom ritmu priveli utakmice kraju i na kraju trijumfovali sa 109:80.

Sledeći meč Denvera i Minesote na programu je u noći između srede i četvrtka od 04.00 časa ujutru.