23.04.2023.

07:41

NEMILOSRDNO GAŽENJE! Lejkersi razmontirali Memfis! (VIDEO/FOTO)

Lejkersi su pitanje pobednika rešili već u prvoj četvrtini, kada su pregazili goste sa 35:9. Tokom većeg dela meča su imali preko 20 poena prednosti, pa su rutinskom igrom bez problema priveli utakmicu kraju.

Lebron je ubacio 25 poena uz devet skokova i pet asistencija, dok je Entoni Dejvis imao 31 poen uz 17 skokova, Diendželo Rasel 17, Hačimura 16, a Ostin Rivs 13 poena.

Kod Memfisa Dža Morant i pored briljantne partije nije mogao sam. Upisao je 45 poena, devet skokova i 13 asistencija, ali su se u ovom meču Lejkersi za sve pitali. Desmond Bejn je dodao 18 poena, a dvocifren je bio i Džekson sa 13 poena.

Memfis je posle očajne prve četvrtine nekako do poluvremena zaostatak sa 26 poena smanjio na 16, ali su Lejkersi sigurno odigrali treću deonicu i u četvrtu ušli sa 20 poena viška. Gosti su tokom poslednjih 12 minuta igre uspeli samo da ublaže poraz.