26.04.2023.

07:05

SPEKTAKL! FINIKS ZAKAZAO OBRAČUN SA DENVEROM! Buker i Durent izrešetali Kliperse! (VIDEO)

Finiks je u petoj utakmici četvrtifinalne serije savladao Los Anđeles Kliperse 136:130. U polufinalu nas čeka spektakl, pošto je Denver sa 4:1 eliminisao Minesotu uz novi tripl-dabl Nikole Jokića.

Devin Buker je briljirao, ubacio je 47 poena, dok je Kevin Durent imao 31 poen i šest skokova. Istakli su se još Deandre Ajton sa 21 poenom i 11 skokova i Kris Pol sa 15 poena i sedam asistencija.

Norman Pauel je meč završio sa  27 poena, dok je Mejson Plamli ubacio 20 i imao 10 skokova, Batum je imao 19, a Ivica Zubac je ostvario dabl-dabl učinak sa 16 poena i 10 skokova.

Vodili su Klipersi devet poena na poluvremenu, ali je domaćin tokom treće deonice koju je dobio sa 50:24 rešio pitanje pobednika. Pri rezultatu 86:86, Finiks je napravio seriju od 20:0, čuvao vođstvo i delovalo je da će rutinski priveti utakmicu kraju! Ali, u finišu meča je usledila drama.

Uzvratili su Kliperi serijom od 12:0 za 128:125. Onda je Durent minut pre kraja pogodio i odveo svoj tim na 134:130, a onda ubacio i dva bacanja za konačnih 136:130.