09.07.2023.

07:43

Srbi u NBA letnjoj ligi: Jović rešetao, pa se povredio, košarkaš Partizana debitovao

Srpski košarkaš Nikola Jović ubacio je 14 poena, a imao je još šest skokova, tri asistencije, dve ukradene lopte i  jednom blokadom za 28 minuta u igri. Nema sumnje da bi Jović imao i bolji učinak  da nije morao na klupu zbog povrede levog stopala, pa je u četvrtoj četvrtini odigrao samo dva minuta.

"Samo sam nezgodno stao i iskrenuo stopalo. Nisam znao šta je u pitanju, ali malo je oteklo i to je sve. Verujem da ću moći da igram već u sledećoj utakmici. Nadam se da hoću“, objasnio je Jović posle meča.

Dobar meč je odigrao i Filip Petrušev u pobedi Filadelfije protiv Njujorka rezultatom 110:101. Naš košarkaš meč je završio sa 10 poena, četiri skoka za 10 i po minuta, uz šut iz igre 5/6.

Debi u letnjoj ligi je imao i Tristan Vukčević za Vašington Vizardse. Bio je u startnoj postavi i odigrao je 22 minuta u porazu Vizardsa od Indijane 83:91. Za to vreme ubacio je devet poena, uz šest skokova, tri ukradene lopte i jednu blokadu.