07.11.2023.

05:48

Monstruozna partija Jokića! Kraj je kad Nikola kaže, a ne na "+20" (VIDEO)

Pre početka utakmice navijači su bili u strahu da Nikola Jokić neće igrati zbog povrede. Ali, ispostavilo se da je uzbuna lažna.

Izašao je na parket i briljirao, uz novi  tripl-dabl - istorijski. Pretakao je na većnoj listi Lebrona Džejmsa i Džejsona Kida,  sada se nalazi na četvrtom mestu sa ukupno 108. Jokić je u istoriju ušao u krajem treće deonice kada je imao 29 poena, 13 skokova i 10 asistencija, a utakmicu je završio sa 35 poena, 14 skokova i 12 asistencija.

Pored Nikole Jokića raspoložen je bio Majkl Porter  sa 22 poena i devet skokova, ruki Džulijan Strouter je dao neverovatan doprinos i za 20 minuta ubacio je 21 poen, Kaldvel-Poup i Gordon su dodali po 15, s tim što je ovaj drugi uhvatio i 12 skokova.

S druge strane, Džordan Houkins je imao 31 poen u redovima Pelikansa, Ingram je dodao 22, Zajon Vilijamson 20 poena, 10 skokova,  dok je Jonas Valančijunas zaustavljen na šest poena i 11 skokova.

Denver je do trijumfa stigao nakon velikog preokreta. Posle izjednačene prve četvrtine, u drugoj Pelikansi vodili čak i 20 razlike. Ali, Jokić i drugovi su do poluvremena uspeli da dođu do -12 (71:59). U nastavku meča su istopili prednost Nju Orleansa, pa je  Denver poveo, a pred poslednju četvrtinu imao prednost 99:92. Nakon što je Denver stekao dvocifrenu prednost na meču (110:100) bez problema je priveo utakmicu kraju.

Oklahoma je savladala Atlantu sa 126:117. Bogdan Bogdanović je bio sjajan, ali nije mogao da spreči poraz svoje ekipe. Na terenu proveo 27 minuta i imao je 17 poena, tri asistencije i po dva skoka i ukradene lopte.

Oklahomu je do pobede vodio Gildžes - Aleksande sa 30 poena i osam skokova, pratio ga je Džejlin Vilijams sa 21, Dort je imao 19, a Čet Holmgren 16 poena i 12 skokova. Marej je sa 29 predvodio Hokse, Tre Jang je imao 22 poena i 11 asistencija, Sadik Bej je sakupio 15 poena i osam skokova, dok je Džonson učestvovao sa 13 poena i 12 skokova.