13.11.2023.

05:53

Katastrofa! Tripl-dabl nestvarnog Jokića nije bio dovoljan Denveru (VIDEO)

Nagetsima je ovo tek drugi poraz u sezoni, dok je srpski centar stigao do 109. tripl-dabl u karijeri. Utakmicu je završio sa 36 poena, 21 skokom i 11 asistencija, iz igre je šutirao 13/26.

Pored raspoloženog Jokića, Porter je ubacio 25, Gordon 16, Džekson 14 i Kaldvel Poup pet. U pobedničkpoj ekipi Vanvlit bio najefikasniji sa 26, Šengon je dodao 23 uz osam skokova i pet asistencija, dok je Grin ubacio 15.

Jokić je od prvog minita ubacio u šestu brzinu pa je do poluvremena imao  21 poen, dok su Nagetsi vodili 50:46. Međutim, u nastavku je Hjuston zaigrao mnogo bolje, posebno  Fred Vanvlit i Alperen Šengon. Roketsi su preokrenuli rezultat početkom poslednje deonice, a sredinom i poveli sa maksimalnih deset poena prednosti (98:88).

Pokušao je do kraja Jokić da spasi Denver, ali to nije bilo dovoljno osim da uvede utakmicu u neizvesnu završnicu. Imao je priliku da trojkom da obezbedi produžetak, ali kada je bilo najpotrebnije lošta nije htela u koš.

Roketsi su upisali šestu pobedu zaredom i sada imaju skor 6-3, dok su Nagetsi upisali tek drugi poraz u sezoni i sada su na skoru 8-2.

Dalas je pobedio Nju Orleans 136:124, pa se izjednačio sa Denverom na ligaškoj tabeli. Luka Dončić je meč završio sa 30 poena i devet asistencija, dok je Kajri Irving ubacio 35 poena. Doskorašnji košarkaš Partizana Dante Egzum na parketu je proveo 13 minuta i na kraju imao učinak od šest poena i po jednim skokom i asistencijom.U redovima Pelikansa Brendon Ingram je imao 20 poena, dok je Zajon Vilijamson ubacio dva poena manje.

Majami je  savladao Sparse 118:113, a srpski košarkaš u redovima Hita Nikola Jović ostao je na klupi.