23.11.2023.

05:47

Sudije, sram vas bilo! Jokić stiže do tripl-dabla i kad ga biju, arbitri se prave ludi! (VIDEO)

Srpski centar je protiv Detroita isključen u prvom poluvremenu, a poštovanje sudija koje zaslužuje  nije dobio ni na narednom meču protiv Medžika.

Utakmicu je Nikola Jokić završio sa svojim šestim ovosezonskim tripl-dablom - za 36 minuta imao je 30 poena, 13 skokova i 12 asistencija! Ali, Amerika bruji o novoj mrlji sudija. Protiv Pistonsa mu je sudija posle prigovora nakon silnih batina koje je dobio pokazao gde je svlačionica, a  sigurno će se  mnogo pričati o detalju iz završnice meča sa Orlandom. Na četiri  minuta pre kraja utakmice, kod rezultata 108:108, Jokić se našao pod košem, u jednom trenutku okružen čak četvoricom protivničkih igrača. Pokušao je da položi loptu, nije uspeo, usledila je žestoka borba za loptu u kojoj se Srbin našao okružen Sagsom, Gogom Bitadzeom i Kolom Entonijem, nisu mu dali da dišu, pa je na kraju Jokić patosiran. Potom je naš as ušao u konflikt sa Sagsom, koji je pokušao da isprovocira našeg centra, a onda su sudije upozorile Jokića na ponašanje. Sramota! Šta je potrebno da uradi ovaj čovek kako bi dobio respekt koji zaslužuje.

Majkl Porter Džunior jeste ubacio 25 poena, dok je Eron Gordon je imao 15 poena i 10 skokova, Redži Džekson 14 poena i devet asistencija, a Kristijan Braun 13 poena.

S druge strane, Franc Vagner je ubacio 27, Paolo Bankero 23, Kol Entoni je imao 20, a po 12 su dodali Moric Vagner i Džo Ingles.

Nije pomenuti detalj odlučio pobednika, ali je neverovatno da se iz utakmice u utakmice ponavljaju slične stvari. Svi vide da Jokića arbitri ne žele da zaštite od grubih faulova, ali on i pored toga lagano upiše tripl-dabl. Vodio je naš as Denver tokom prvog dela igre, Nagetsi su imali prednost, pa i osam poena viška u trećoj četvrtini, ali su proradili s druge strane Paolo Bankero i Franc Vagner i doneli preokret Orlandu.