01.02.2024.

05:35

Katastrofa Denvera bez Jokića, ali je briljirao Micić i postavio rekord u NBA! (VIDEO)

Srpski centar i najbolji igrač Nagetsa nije igrao zbog bola u leđima, pa je propustio gostovanje Tanderima. Ovo je inače tek drugi meč Denvera ove sezone bez Sebina, prethodno ga nije bilo u novembru na meču sa Los Anđeles Klipersima.

Vasilije Micić je iskoristio neigranje zemljaka, pa je došao do najboljeg učinka od dolaska u NBA ligu. Nije mnogo vremena proveo na terenu, samo 17 minuta, ali je svaki iskoristio: 12 poena, pet asistencija i dva skoka.

U ekipi Denvera Redži Džekson, Džamal Marej i Aron Gordon su imali po 16 poena, Majkl Porter Džunior je ubacio 15, a Kaldvel - Poup je imao 11, a Kristijan Braun 10.

Pobednički tim vodio je sjajni Šaj Gildžes - Aleksander sa 34 poena i sedam skokova, Čet Holmgren je ostvario učinak od 18 poena i 13 skokova, a uz našeg Micića dvocifren je još bio i Aron Vigins sa 12 poena.

Nagetsi su posle prve deonice imali i dvocifrenu prednost, ali je Oklahoma uzvratila i do poluvremena prišla na  51:47, koliko je bilo za Denver. Nastavio je Tander u istom ritmu da lomi goste koji nisu imali Jokića da preuzme stvari u svoje ruke kada je zagustilo na parketu, pa je domaćin serijom 10:0 na startu poslednje četvrtine rešio pitanje pobednika pošto je poveo  83:72. Denver je doduše uspeo u finišu utakmice da dođe na poen zaostatka (98:97) pre nego što su Tanderi vezali pet poena i definitivno rešili pitanje pobednika.

Oklahome se izjednačila sa Denverom po broju pobeda, imaju sad 33, a Minesota posle pobede protiv Dalasa ima 34.

Minesota je pregazila Dalas 121:87. Nije bilo Luke Dončića, ali ni Kajrija Irvinga u ekipi Maveriksa, a razbio ih je Karl Entoni  koji je pogađao iz  svih pozicija. Dao je četiri trojke iz šest pokušaja i meč završio sa 29 poena.

Nikol Jović nije dobio šansu u pobedi Majamija nad Sakramentom 115:106, kao ni Boban Marjanović u porazu Hjustona od Nju Orleansa – 110:99.