27.03.2024.

05:59

Nikola Jović dvocifren u porazu Majamija od Golden Stejta

Srbin je utakmicu završio sa 11 poena, šest skokova i četiri asistencije, imao je dve  pogođene trojke iz sedam pokušaja i sa 4/11 pogodaka iz igre.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Tompson sa 28 poena, a Kaminga je dodao 18. Na drugoj strani je Adebajo bio najraspoloženiji sa 24 poena.

Majamiju predstoji žestoka borba za direktno mesto u plej-ofu, a trenutno je sedmi na tabeli Istoka sa skorom 39-33, dok su Voriorsi deseti na zapadu i imaju učinak 37-34.

U Milvokiju su gostovali Los Anđeles Lejkersi i slavili 128:124. Janis Adetokumbo je meč završio sa  29 poena, 21 skok i 11 asistencija, dok je Lilard dodao 21, ali je s druge strane u pobedničkom timu briljirao Dejvis sa 34 poena, 23 skoka i četiri blokade, dok su mu pomagali Rasel i Rivs, jedan i drugi  su utakmicu završili sa 29 ubačenih poena.

Gubili su Lejkersi osam minuta pre kraja meča sa 94:75, a onda je Rivs "eksplodirao", ubacio je sedam poena tokom poslednjih pet minuta. Janis je imao šansu dve sekunde pre kraja da poentira za pobedu, ali nije uspeo, dok je Entoni Dejvis blokadom a sprečio Lilarda da donese Baksima pobedu.