05.04.2024.

06:35

Katastrofa Denvera! Maestralni Jokić promašio trojku za pobedu Nagetsa (VIDEO)

Nagetsi su kiksnuli posle dve vezane pobede, a srpski centar je još jednom potvrdio zašto će mu pripasti novo MVP priznanje. Upisao je novi tripl-dabl, mada bi ga sigurno menjao za pobedu Denvera.

Ubacio je Klipersima 36 poena, uz 17 skokova i 10 asistencija. Imao je naš as šansu da donese trijumf Nagetsima, ali je malo pre zvuka sirene promašio trojku za pobedu.

Gordon je u redovima Denvera ubacio 18 poena, Porter  14, dok je na drugoj strani najbolji bio Pol Džordž sa 28, Harden je dodao 20, a Zubac 14 poena.

Furiozan početak utakmice doneo je Nagetsima prednost od čak 17 poena tokom prve četvrtine (25:8). Ali, nisu Klipersi samo nemo posmatrali šta se dešava na parketu, polako su topili minus pa su pred početak drugog kvartala prišli na 31:20, a potom preokrenuli rezultat na 39:37 u nastavku utakmice, dok su pred odmor imali zalihu od četiri poena  - 53:49.

Klipersi su diktirali tempo, čuvali vođstvo koje je u jednom momentu bilo i 13 poena (70:57). Ali, Negetsi su im disali za vratom. Nisu su predavali Jokić i društvo, prišli su na jednocifren minus pred poslednju deonicu, ali nikako nisu mogli da zadaju poslednji udarac i preokrenu meč.

Klipersi su u sedmom minutu utakmice imali 11 poena prednosti, ali ništa tada nije bilo gotovo, usledio je dramatičan finiš. Samo četiri minuta kasnije Nagetsi su prišli na minus dva - 94:92. Onda je Pol Džordž pogodio sa linije za slobodna bacanja, pa je poentirao i Ivica Zubac i odveo Kliperse na 98:94. Potom je Nikola Jokić stupio na scenu, sa penala doveo svoj tim samo na minus jedan - 98:97 na minut i 46 sekundi do kraja utakmice. Denver je u triler završnici morao da se bori i sa sudijama. Trener  Meloun je ušao u klinč sa arbitrima. Zubac je napravio očigledan faul nad Porterom pri šutu za tri i ništa nije dosuđeno. Meloun je uleteo na teren i izvređao sudije, pa je ekspresno isključen.

Nakon što je ekipa iz Los Anđelesa opet pobegla na pet poena prednosti, opet je Jokić bio u fokusu, ovog puta je ubacio trojku 56 sekundi pre kraja meča za 102:100, ali je nažalost  jedan sekund pre kraja promašio trojku preko ruke za pobedu, pa nije bilo promene rezultata i Klipersi su trijumfovali - 102:100.

Denver sad ima utakmicu i poraz više od Minesote, koja je prva na tabeli Zapada, a slede mu mečevi protiv Atlante, Jute, Vulvsa, Sparsa i Memfisa do kraja.