15.04.2024.

10:57

Svi su se nasmejali zbog poteza Pokuševskog (VIDEO)

U zadnjoj rundi, "stršljenovi" su u gostima bili bolji od Klivlenda rezultatom 120:110.

Boje pobedničkog tima branili su Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski koji je u prvoj četvrtini imao potez koji je izazvao smeh na licu gledalaca.

Naime, tokom jednog poseda, Aleksej Pokuševski je uzeo da izvede loptu sa strane, i dodao je sudiji, a on mu je odmah vratio,  a onda na iznenađenje svih, Srbin je  bez ikakvog razloga ponovo dodao loptu sudiji i krenuo je u akciju.

I sam je u jednom momentu bio zbunjen, ali, onda je shvatio šta je uradio, tako da je lopta završila kod protivničkog tima.

Pokuševski je na ovom meču proveo 19 minuta na terenu, a zato vreme je uspeo da zabeleži osam poena, pet skokova i tri asistencije.

Njegov zemljak Vasilije Micić je igrao devet minuta,  a postigao je tri poena, uz četiri asistencije i jedan skok.

Šarlot je završio sezonu pošto nisu osigurali plej-of, dok Klivlend u u dalji tok takmičenja ide kao četvrta ekipa istočne konferencije.