24.05.2024.

07:52

Novi trijumf Bostona! Seltiksi duplirali prednost!

Seltiksi su tako poveli sa 2:0 u seriji i tako se nalaze na pola od finala NBA lige.  Pružala je Indijana otpor, pogotovo u prvom poluvremenu, ali jasno je bilo da je Boston kvalitetniji tim.

Najzaslužniji za trijumf domaćeg tima je bio Džajlin Braun. Amerikanac je na terenu proveo 36 minuta i uspeo je da ubaci čak 40 poena, uz pet skokova i dve asistenicije.

Pored njega je sjajne partije su pružili Džejson Tejtum i Derik Vajt sa po 23 poena, dok je Džru Holidej meč završio sa 16 poena.

U gostujućoj ekipi najviše se istakao Kamerunac Paskal Sijakam sa 28 poena, dok je reprezentativac Kanade Endrju Neimbhard  ubacio 15 poena.

Sledeća dva meča je domaćin Indijana, a finalna serija se igra na četiri ostvare pobede.