05.09.2023.

19:05

KRAJ: Novak u polufinalu Ju-Es open!

Vratio se Novak Đoković na prvo mesto ATP liste pobedom u prvom kolu Ju-Es opena. Ipak, nije se srpski teniser zadovoljio ispunjenjem samo jednog od dva zacrtana cilja pošto je drugi trofej u Njujorku. Na tom putu već je eliminisao tri prepreke, a četvrta mu predstoji danas - Tejlor Firc.

Američki teniser biće rival Novaka Đokovića u četvrtfinalu Ju-Es opena. Njih dvojica su se sastali pre samo nekoliko nedelja na turniru u Sinsinatiju i tada je srpski teniser upisao svoju sedmi pobedu protiv Frica iz isto toliko mečeva.

Novak Đoković - Tejlor Fric  3:0  (6:1, 6:4, 6:4)

Treći ste:

6:4 - Novak u polufinalu Ju-Es open!

5:4 - Novi brejk za Đokovića! Sada srpski teniser servira za pobedu!

4:4 - Ekspresno se Tejlor Fric vraća u meč... Biće drame u trećem setu!

4:3 - BREJK! Bravo, majstore! Novak oduzima servis Fricu i sada mu je put u polufinale Ju-Es opena otvoren.

3:3 - Imao je Fric dve brejk lopte, ali bez uspeha! Uspeva Đoković da ih sačuva i odbrani svoj servis, nastavlja se borba u trećem setu.

2:2 - Surovo Đoković rešava svoj servis gem, nije Tejlor Fric imao nikakve šanse.

1:2 - Zapretio je Đoković, ali bez uspeha, Fric uzima još jedan svoj servis gem.

1:1 - Siguran početak obojice tenisera, razmena gemova za otvaranje trećeg seta.

Drugi set:

6:4 - Novak osvaja i drugi set! Sada je na korak od plasmana u polufinale Ju-Es opena...

5:4 - Preživeo je Tejlor Fric svoj servis gem, ali sada sleži teži posao pošto će na servisu biti Novak.

5:3 - Još jedna razmena gemova koja je Novaka dodatno približila osvajanju drugog seta. Tejlor Fric će sada servirati kako bi opstao u setu.

4:2 - Imao je Novak šansu da dođe do još jednog brejka, nije uspeo, ali je potom bio izuzetno siguran na svom servisu.

3:1 - Maratonski četvrti gem, Novak uspeva da ga dobije iako je Tejlor Fric imao nekoliko brejk-lopti!

2:1 - Kratko je trajala radost Tejlora Frica, Novak odmah poravnava rezultat, a onda dolazi do brejka i u drugom setu!

0:1 - Raspucao se sad Tejlor Fric, imao je tri vinera i ekspresno je stigao do gema.

Prvi set:

6:1 - Imao je Novak dve set lopte, prvu nije iskoristio svojom greškom, ali kod druge je odservirao as i došao do seta

5:1 - Novi brejk  Novaka Đokovića

4:1 - Brilijantan gem za Đokovića, pronašao je srpski teniser i sveris! Sve smo bliži kraju prvog seta ukoliko Novak zadrži nivo igre.

3:1 - Evo ga novi brejk za Novaka! Nije odustajao srpski teniser ni kada se Fric vratio u gem, došao je do nove šanse i oduzeo servis rivalu drugi put u ovom meču.

2:1 - Nažalost, Tejlor Fric ekspresno vraća brejk. Mnogo grešaka imao je Novak Đoković, muči se srpski teniser i sa prvim servisom što je Amerikanac iskoristio i vratio se u set.

2:0 - Idealan početak za Đokovića. Nakon što je sačuvao svoj servis srpski teniser dolazi do brejka na startu meča i stiče veliku prednost u prvom setu.

1:0 - Dobro je... Delovalo je da će Tejlor Fric doći do ranog brejka nakon serije Đokovićevih grešaka, ali je srpski teniser uspeo da se "izvuče" i dođe do vođstva na startu četvrtfinala Ju-Es opena.

19:43 - Uskoro počinje meč pošto oba tenisera privode kraju zagrevanje na stadionu "Artur Eš". Prvi na servisu biće Novak Đoković...

19:22 - Meč Jelene Ostapenko i Koko Gof potrajao je nešto duže od očekivanog pa će Novak Đoković na teren 15 minuta kasnije. Dakle, četvrtfinalni okršaj protiv Tejlora Frica zakazan je za 19:45!

19:00 - Dobro došli na lajv prenos četvrtfinala Ju-Es opena između Novaka Đokovića i Telora Frica. Sve detalje sa ovog meča možete pratiti uživo uz portal Informer.rs.