24.07.2024.

19:15

Luđe ne može! VAR posle dva sata poništio gol, ovako nešto se ne pamti

Glavni arbitar je nakon VAR provere poništio gol Argentinaca koji je postigao Kristijan Medina u 16 minutu sudijske nadoknade, za 2:2, ali ta odluka donesena je skoro dva sata posle pogotka igrača Boke Juniors.

Odmah nakon postignutog gola,  dosta predmeta koji su bacali marokanski navijači je uletelo na teren, a neki od njih su uspeli da utrče travu stadiona Sent Etijena.

Glavni arbitar meča je zbog haosa koji je nastao povukao igrače oba tima, ali je rezultat 2:2 ostao na snazi  Skoro sat i po je utakmica je bila suspendovana, dok se tribine nisu ispraznile, da si nakon toga odigra još tri minuta meča.

Po povratku na teren zvanično je objavljeno da je gol poništen. Fudbaleri su imali 20 minuta da se zagreju, a potom su ponovo izašli na teren. Nakon tri minuta igre, sudija je svirao kraj. Tako da je Maroko doša do tri boda i zvanično je pobedio sa 2:1.

Golove za Maroko danas je postiogao Sofijan  Rahimi (45+2 i 51),  dok je Argentinu precizan bio Đulijano Simeone (68).