28.07.2024.

13:20

(VIDEO) Kakav bezobrazluk! Dominikanac namerno šutnuo protivnika kopačkom u međunožje!

Fudbaleri Španije ušli su sa više samopouzdanja u ovaj meč i poveli već u 24. minutu golom Fermina Lopeza. Nije se to svidelo protivnicima, pa su uzeli stvar u svoje ruke i izjednačili rezultat nakon deset minuta igre. Dominikanac Edison Azokna poslao je pas Anhelu Montesu koji je bio precizan za 1:1.

Svega par minuta nakon toga dolazi do neprijatne scene koja je obeležila čitav meč. Naime, igrao se 45. minut kada je došlo do grubog duela između Azokne i fudbalera Španije. Njih dvojica su istovremeno pali na zemlju, a potom je Dominikanac izgubio živce i iz sve snage protivničnog fudbalera šutnuo u prepone. Sudija je odmah reagovao i pokazao crveni karton 20-godišnjem igraču.

Pogledajte i sami u video snimku ispod kako je izgledala pomenuta situacija.

Dominikanska Republika je tako ostala sa igračem manje na terenu, što je "crvena furija" odlično iskoristila i slavila nakon meča rezultatom 3:1. Preostala dva gola za selekciju Španije upisali su Aleks Baena u 55. i Migel Gutijerez u 70. minutu utakmice.