Izabranice Marine Maljković prošle su smenu generacija, pa je svaki duel na Igrama veliki test za podmlađen sastav.

Iako Portorikanke ne važe za sam krem ženske košarke, devojke u plavim dresovima moraju biti oprezne i koncentrisane.

Sudije: Maj Forsberg, Džejms Bojer, Jan Davidson.

SRBIJA: Krajišnik, Smailbegović, Đorđević, Dugalić, Katanić, Janković, Stanković, Nogić, Anderson, Jovanović, Raca, Čađo.

PORTORIKO: Melendez, Džouns, Rosado, Perez, Gibson, Roma, Holingshed, Guiranteš, San Antonio, Kinonješ, Pagan, Benitez.

Trener: Žerardo Batista

KRAJ

ČETVRTA ČETVRTINA:

Ivon Anderson je promašila, ali je pokupila svoj promašaj. Imamo novi napad! Promašila je i Nogić, neverovatan je raspad naših devojaka na kraju meča.

Stankovićeva promašuje oba slobodna bacanja, samo je tri razlike do kraja!

40. minut - Naša igračica je dobila tehničku grešku, dok je košarkašici Portorika dodeljen nesportski faul.

39. minut - Promašen zicer Portorikanki može se pokazati kao ključan u nastavku. Dragana Stanković ne može ništa da pogodi, užasno je nervozna pa ulazi u sukob sa protivnicama.

38. minut - Dobro je! Evo karakteristične odbrane koja je stvorila 20 poena razlike u drugoj četvrtini.

37. minut - Ne uspeva ni Stanković da pogodi iz pozicije koju je maksimalno koristila u prvom delu. Evo ga! Napokon koš iz igre - 57:50.

36. minut - Alarmi su odavno upaljeni! Serija 14:0 za Portorikanke, zaboravile su Srpkinje kako se igra košarka - 55:50.

34. minut - Ne uspevaju naše da dođu do koša protivnica. Portorikanke silno motivisane zbog smanjene razlike.

33. minut - Topi se prednost. Holingshed još jednom precizna, sada je šutirala za tri poena. Sprema izmene Marina Maljković - 55:43.

32. minut - Melendez ostaje potpuno sama pod našim košem i poentira. Opet nešto lošiji start naših devojaka - 55:40.

31. minut - Pogodila je Holingshed. Odlično je započela meč, ali je u međuvremenu potpuno neutralisana - 55:38.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Izvrsna reakcija Srbije nakon tajmauta pre četiri minuta. Protivniku je dopušteno samo tri poena, a i napad je proradio.

29. minut - Nogić za tri! Ova devojka će biti jezičak na vagi u igri našeg tima u budućnosti, nema dileme - 53:36.

28. minut - A sada ide asistencija Dugalić i pogodak Katanić za tri poena - 50:33.

27. minut - Tako je! Čađo ubacuje loptu u koš i prekida jako loš period za našu selekciju - 47:33.

26. minut - Brijana Džons pogađa i tako kompletira seriju 7:2 u korist Portorika u drugom poluvremenu - 45:33.

25. minuta - Definitivno se mučimo u napadu u ovim momentima. Za dva minuta nismo postigli poene, pa Maljkovićeva pravi česte izmene kako bi pronašla pravu petorku.

23. minut - San Antonio pogađa za tri i ubacuje prve poene za Portoriko u drugom poluvremenu - 45:29.

22. minut - Ponovo odličan napad Race i imaće ćerka nekadašnjeg košarkaša Dragana dva slobodna bacanja - 45:26.

21. minut - Po promašaj za obe selekcije na startu drugog poluvremena. Prekida seriju Raca odličnim ulazom - 45:26.

DRUGA ČETVRTINA:

Poluvreme je obeležila Dragana Stanković sa deset poena, dok je u Portoriku najbolja Kinonjes sa pet.

20. minut - Odlična odbrana naših, potpuno osujećen napad Portorikanki, ali je stigla lopta do Gibson i ona pogađa - 43:24.

19. minut - Uspele su Portorikanke da postignu poene, ali gledaju u zaostatak od čak 18 poena - 39:21.

18. minut - Može i tako! Janković sjajno koristi prostor i odlazi do koša - 39:19.

17. minut - Nemaju rešenja Portorikanke za ovaj presing i agresivnu odbranu Srbije. Svaki napad je od samog starta ugušen i otežan.

16. minut - Nastavlja se sjajna serija Srpkinja u šutu za tri poena! Posle Čađo i Nogić, pogodila je i Dugalić - 34:19.

14. minut - Nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane. Lošu seriju prekida Nogić pogotkom iz velike udaljenosti - 31:19!

13. minut - Dodavanje namenjeno Stankovićevoj završilo je u rukama Čađo, a ova je uspela da pogodi za tri! Fantastična igra naših devojaka u ovim momentima - 28:19.

12. minut - Gde je lopta!? Kakva majstorija i dodavanje Dugalić. Lak posao za Stanković - 25:17.

11. minut - Na samom startu druge deonice, uspele su igračice u crvenim dresovima da izbore slobodna bacanja i da ih pogode - 23:17.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Lepa kombinacija naših, ali Anderson nije pogodila za tri. Poslednji napad imale su Portorikanke, ali su izgubile loptu.

9. minut - Pogađa trojku Benitez, ali ne staju ni naše sa odličnim napadima. Jovanović sjajno pogađa za dva - 21:13.

8. minut - Ide još jedna! Čađo pogađa za tri poena i ovoga puta je definitivno nogama bila iza linije - 18:10.

7. minut - Raspoložena za igru je Janković. Asistencija Nogić i realizacija našeg centra - 17:10.

6. minut - Posle dužeg vremena Portorikanke pronalaze put do koša. Pogodila je Rosado za tri poena - 11:5.

5. minut - Ponovo sjajna defanziva dovodi nas do lakih poena. Nogić sjajno asistira, a pogađa Jovanović - 11:2.

4. minut - Sjajna igra u odbrani Srbije donosi prostor i u napadu! Ivon Anderson ostaje sama i koristi to kako bi ubacila trojku - 9:2.

3. minut - Odličan potez Jovane Nogić i poeni sa polu distance - 6:2.

2. minut - Insistiraju protivnice na šutu za tri poena. Za sada, na svu sreću, nemaju mnogo uspeha. Jedini poeni na utakmici ipak su bili za dva, sudije su pregledale snimke i ispravile rezultat - 4:2.

Evo je! Saša Čađo odlično trči bez lopte i pogađa za tri! Istom merom uzvraćaju Portorikanke - 3:3.

1. minut - Probale su Portorikanke za tri poena odmah. Holingshed je probala, sada je red na naše devojke.