31.07.2024.

18:30

Hladan tuš: Najbolje basketaše planete savladali Kinezi!

"Orlovi" su duel dočekali na krilima velikog trijumfa sinoć nad Sjedinjenim Američkim Državama  22:14, ali je umor očigledno odradio svoje.

Svi su unapred otpisali Kineze i pobedu pripisali velikom favoritu, koji je među glavnim konkurentima za najsjajnije odličje Igara.

Srbija je dobro otvorila meč, a Dejan Majstorović je najavio odlično šutersko veče sa dve pogođene dvojke.

Imali smo prednost od 5:1 i sve se činilo dobrim, dok nije u seriju ušao Ning Žang.

Upravo je sjajni bek počeo da pogađa dvojke za Kineze i vrlo brzo izjednači rezultat. Naši su pokušavali da na isti način pobegnu i brže završe utakmicu, ali ruka nije slušala.

Izostala je pomoć Stojačića, koji je duel završio sa samo dva poena.

Situacija se u grupi sada dodatno zakomplikovala, a na čelo je izbila Letonija, dok "orlovi" imaju isti učinak kao Kina i Holandija.

SRBIJA - KINA  15:21

Sudije: Markos Mikaelides, Doroti Okač

SRBIJA: Stojačić, Branković, Vasić, Majstorović

KINA: Đaren, Venbo, Juanbo, Ning

POČETAK MEČA:

9. minut - Dva slobodna bacanja su dobili Kinezi zbog faula Stojačića. Mirna ruka Ninga značila je ogromnu pobedu za već otpisanog rivala - 15:21.

Kinezi imaju meč loptu! Samo im dva poena nedostaje. Odbranili smo se, a Majstorović je pogodio, ajde! 15:19.

8. minut - Sve je manje vremena, a Kinezi ne posustaju - 11:17.

7. minut - Teško nam ide sa Kinezima. Vezuju poene, a naši nemaju odgovor - 10:16.

6. minut - Pogodio je Venbo za dva, vode Kinezi - 9:13.

5. minut - Ne ide nam za dva, osim ako ne šutira Majstorović. Promašili su i Stojačić i Branković, a Ning je poentirao za izjednačenje - 9:9.

Dobro je za naš tim što su Kinezi već zabeležili pet faulova. Imaju pravo na sedam, a onda svaki znači slobodna bacanja - 9:7.

4. minut - Kinezi iz ofanzivnog skoka stižu do poena. Uspešan je Juanbo - 7:5.

3. minut - Branković upisuje svoje prve poene. Majstorović pogađa drugu trojku na meču - 6:4.

2. minut - Uzvratila je Kina preko Đarena - 2:1. Majstor je Stojačić! Dva skoka u napadu za najboljeg basketaša planete i poeni - 3:1.

1. minut - Prvi napad i odmah dva poena! Precizan je Majstorović u šutu za tri, što je u basketu dva poena - 2:0.

PRE MEČA:

19.03 - Privode igrači kraju zagrevanje i uskoro nas očekuje početak duela sa Kinezima.

18.40 - Kinezi su juče poraženi od Holanđana 21:16, pa su na pragu ispadanja sa turnira ako zabeleže loš rezultat i protiv Srbije.

18.30 - Dobrodošli na teksutalni prenos uživo meča Srbije i Kine.