01.08.2024.

14:12

Senzacija! Ispala prva teniserka sveta

Najbolja teniserka sveta poražena je u polufinalu Olimpijskih igara u Parizu, pošto je od nje bila bolja sedma teniserka sveta Kineskinja Ćinven Ženg sa 6:2, 7:5!

Za Poljakinju je ovo prvi poraz od 2021. godine na terenima Rolan Garosa gde je trostruka uzastopna šampionka. Švjontek je najmlađa teniserka ikada i prva koja je pre 25 godine  četiri puta uspela da slavi na drugom grend slemu u sezoni.

Ali, mlada Kineskinja je šokirala u Parizu na Olimpijjskim igrama. Napravila je brejk već u trećem gemu. Međutim, Iga se vratila odmah u idućem i ponovo izjednačila na 2:2. Ipak, to je bilo sve od Poljakinje. Ženg je uzela dva brejka na njena dva servisa i ovaj set je dobila sa 6:2.

U drugom setu je viđen i ogroman preokret. Iga je uzela prva četiri gema, povela je sa 4:0, a onda je Ženg je uspela da veže četiri gema i izjednači na 4:4.  Iga je odbranila svoj servis, da bi potom pretrpela i brejk nakon kog je ispala sa Olimpijskih igara. Tačnije, Iga će imati meč za bronzanu medalju.