03.08.2024.

20:30

Pobeda za kraj - Srbija savladala Kanadu!

Dan pre utakmice sa Kanadom postalo je jasno da Srbija nema teoretske šanse za plasman u nokaut fazu Olimpijskih igara. Dakle, današnji duel nije imao rezultatski značaj, ali su "orlovi" uprkos tome želeli da se pobedom oproste od Pariza. U toj nameri su uspeli i to nakon velikog preokreta pošto su Kanađane okrenuli od 0:2 do 3:2.

Već na startu meča bilo je jasno da su Srbiji ruke stegnute. "Orlovi" su bili rezervisani, ali i motivisani da pobedom završe turnir. Kanada je bila bolja i rutinski osvojila prvi set, a vrlo brzo nakon toga i drugi.

Ipak, usledila je serija Srbije u trećem. Nisu Kanađani uspevali da pronađu rešenje za raspucanog Mirana Kujundžića koji je, mora se priznati, ostavio najbolji utisak na ovogodišnjim Olimpijskim igrama. "Orlovi" su smanjili zaostatak, a usledila je furiozna reakcija u četvrtom.

Bili su "orlovi" još ubedljiviji te je meč otišao u peti set. Iako je psihološka prednost trebala da bude na strani Srbije, Kanada je daleko bolje otvorila odlučujući set. Kanada je povela sa 9:6, Igor Kolaković morao je da reaguje tajm-autom nakon čega je usledila serija naših odbojkaša.

Srbija je brzo došla do preokreta, a i dve meč lopte na 14:12. Kanada je uspela da sačuva prvu potom i naredne tri, ali je peta bila ključna i dovoljna za pobedu.

PETI SET

18:16 - Kraj meča, Srbija je savladala Kanadu nakon preokreta!

12:11 - Preokret Srbije u petom setu, sada klupa Kanade reaguje tajm-autom.

6:8 - Kanada prva stiče značajniju prednost!

5:5 - Egal na startu odlučujućeg seta!

ČETRVRTI SET

25:19 - Vraća se Srbija u meč, nerešeno je! Idemo u peti set...

20:15 - Sjajan niz Srba u Parizu, sve su prilike da ćemo gledati peti set.

12:8 - Tako je! Evo naše najveće prednosti u ovom četvrtom setu. Sada smo već na +4.

2:2 - Nastavlja Srbija u istom ritmu.

TREĆI SET

26:24 - BRAVO! Srbija dolazi do trećeg seta, idemo dalje...

23:23 - Egal u finišu trećeg seta, tajm-aut za Igora Kolakovića!

19:17 - "Orlovi" vode, napokon! Deluje da bi Srbija mogla da dođe do seta večeras.

13:13 - Uspeva Srbija da izjednačni rezultat na startu trećeg seta, nešto bolje izgledaju "orlovi".

8:9 - I dalje je prednost na strani Kanade, ali naši odbojkaši su i dalje u egalu. Nadamo se da mogu da izbore makar produžetak ovog duela.

DRUGI SET

22:25 - Kraj drugog seta... Kanada je iskoristila ogromnu prednost i uspela da duplira prednost.

16:18 - Napokon "orlovi" pokazuju znake života!

6:12 - Ne baš najbolji početak Srbije ni u ovom drugom setu. Odbojkaši Kanade ima +6, tajm-aut za Igora Kolakovića.

2:5 - Ništa drugačija slika ni u drugom setu, Kanađani nastavljaju da melju.

PRVI SET

16:25 - Kraj prvog seta, Kanada je sigurna i do noga potukla Srbiju...

13:21 - Nastavlja se ubedljiva igra Kanade u Parizu, nikako Srbija ne uspeva da sastavi blok i zaustavi nalete rivala.

10:16 - Nažalost, Kanada je ta koja je prva uspela da napravi veću prednost u prvom setu. Naš rival vezuje pet poena...

10:11 - Evo ga nalet "orlova" koji sa četiri vezana poena smanjuju prednost našeg rivala. Aleksandar Atanasijević pronašao je put do poena pošto je razbio dvojni blok.

7:10 - Bolje deluju Kanađani na početku meča, ne uspeva Srbija da nametne svoj ritam makar za sada.

4:4 - Servis greška Kanade za izjednačenje na startu prvog seta!

1:2 - Počela je borba u Parizu, Kanađani imaju uvodnu prednost!

PRE MEČA

20:30 - Dobro došli na lajv prenos utakmice trećeg kola grupne faze na Olimpijskim igrama u Parizu. Snage će odmeriti odbojkaši Srbije i Kanade, a sve detalje sa tog meža uživo možete pratiti uz portal Informer.rs!