Uh, šteta! Basketaši izgubili od Litvanije! Do medalje sad drugim putem!

Aurelijus Pukelis je sa 10 poena predvodio Litvaniju ka pobedi. Dejan Majstorović je dao 10 poena za Srbiju, Mihailo Vasić i Marko Branković dali su po tri poena, a Strahinja Stojačić dva.

Srpski basketaši će u plej-inu igrati ili protiv Sjedinjenih Američkih Država ili protiv Francuske, što će se znati posle meča SAD - Holandija.

Direktan plasman u polufinale obezbedili su Holandija i Letonija.

10. minut - Majstorović pokušava za dva ne pogađa, Mikelis pogađa, Litvanija pred pobedom, Majstorović ponovo ne pogađa za dva, kraj Litvanija pobeđuje 20:18 i šalje nas u četvrtfinale.

9. minut - Uh, nije dobro, izjednačili su Litvanci! Serija Litvaanaca od četiri poena. Branković šutira za dva, Đijaugis, vodi Litvanija 19:18

8. minut - Opet greše Litvanci, Vasiiiić 18:14, ali odgovara protivnik 18:16

7. minut - Majstorović za dvaaaaaa! 16:14, pa onda Vasić posle greške rivala 17:14.

6. minut - Napad za Litvaniju, Vukelis pogađa i smanjuje na 14:13Stojačić ne poghađa Đijaugis 14:14

5. minut - Novi poen protivnika, Vukelis izjednačuje na 10:10. Stojačić zakucava, ali Litvanci odgovaraju 11:11.  Branković levom rukom polaže, pa izjednačenje 12:12. Stojačić pogađša 13:12. Branković promašuje, Vasić skuplja loptu uz poen 14:12.

4. minut - Još jedna greška naših reprezentativaca. Korake, srećom, prave Litvanci. Stojačić kreće pod koš, pogađa, ali faul i koš se ne priznaje. Koš, pa novi poeni za rivala 7:8. Majstorović pogađa sa penala za izjednačenje 8:8. Faul na Majstoroviću negde u bloku, dva bacanja i pogađa oba penala 10:8.

3. minut - Nova dvojka za Srbiju 6:4. Greše Litvanci, Stojačić ide do kraja, ali ne pogađa, Mikelis vraća dvojku 6:7.

2. minut - Vasić izjednačuje na 2:2. Stojačić i Vasić se nisu razumeli, ali evo novog napada za naše momke. Bravo za Majstorovića, biće koš i dodatno bacanje. Pogodio je i sa penala 4:2. Vingelis pogađa za dva 4:4.

1. minut - Prvi napad Srbija propušpta, ali ne pogađaju ni Litvanci. Prvi faul za nas i novi napad za tim Srbije. Marko Branković dovodi Srbiju u vođstvo 1:0, ali pogađaju Litvanci za dva  - 1:2.

18.30 - Dobro veče i dobro došli na blog uživo meča Srbija - Litvanija!