Australija pregazila očajnu Srbiju! Težak poraz Marininih lavica!

SRBIJA - AUSTRALIJA  67:85 (19:26, 13:22, 15:24, 19:13)

Sudije: Martin Vulić, Ariadna Kueka, Jevegni Mikhaev

SRBIJA: Raca, Čađo, Jovanović, Anderson, Stanković, Nogić, Janković, Katanić, Dugalić, Krajišnik, Đorđević, Smailbegović
Selektor: Marina Maljković

AUSTRALIJA: Melburn, Valas, Talbot, Magden, Smit, Magbegor, Tolo, Džordž, Atvel, Barlas, Džekson, Vitkomb
Selektor: Sendi Brondelo

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Nadija Smailbegović precizna je sa linije penala, prethodno je isto učinila i Džejd Melburn - 48:72!

29. minut - Napokon poeni za Srbiju... Anđela Dugalić pogađa za tri, ali odmah odgovor Australije - 42:70!

28. minut - Još jedna trojka za Australiju, ima naš rival skoro 30 poena prednosti - 39:67!

27. minut - Seriju promašaja na obe strane prekida Sindi Vitkom poenima pod košem - 39:62!

25. minut - Srbiji preti brodolom u Bersiju... Australija nakon trojke Melburn ima ogromnih +21!

24. minut - Nažalost, dobar segment u igri Srbije kratko je trajalo... Megbegor pogađa zicer, potom i novi poeni za Smit uz faul, koristi Australijanka i dodatno slobodno bacanje - 39:57!

23. minut - Evo je još jedna dobra odbrana i prvi poeni u kontri za srpske košarkašice, Anđela Dugalić je precizna pod košem, odgovara Smit - 39:52!

22. minut - Pet vezanih poena za Jovanu Nogić, napokon Srbija pokazuje znake života - 37:50.

21. minut - NOGIIIIIIĆ! Odgovara najbolja iz prvog poluvremena na poene Alene Smit pogotkom za tri poena - 35:50!

21. minut - Faul u napadu Tine Krajišnik... Na drugoj strani na liniju penala ide Alena Smit nakon faula Dragane Stanković - 32:50! DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Potpuni debakl Srbije u prvom poluvremenu, sada loptu gubi Ivon Anderson i obezbeđuje deseti poen za Australiju... Ivana Raca uz zvuk sirene smanjuje prednost - 32:48!

18. minut - Ma, neverovatno... Dve vezane greške za Srbiju i četiri laka poena za Australiju u kontri preko Melburn - 30:46!

17. minut - BRAVO! Napokon dobra odbrana, Ivon Anderson krade loptu i u kontri pronalazi samu Sašu Čađo koja pogađa za tri - 30:40!

16. minut - Nije Srbija na pravi način odgovorila Australijankama na agresivnu odbranu. Seriju naših promašaja prekida Ivon Anderson - 27:40, odmah tajm-autom reaguje Sendi Brondelo.

15. minut - Lagani poeni za Alen Smit, potom promašaj Ivon Anderson... Australija je u naletu i ima ogromnih +15!

14. minut - Ponovo srpske košarkašice beleže lake poene nakon minuta predaha, niz rivala prekida Anđela Dugalić - 25:36!

13. minut - Igrala je Srbija još jednu dobru odbranu, ali na isteku napada četvrtu trojku za svoj tim pogađa Alen Smit, potom u kontri Australiju na +13 šalje Vitkomb - 23:36! Tajm-aut za Marinu Maljković.

12. minut - Poeni Anđele Dugalić i Maše Janković prekidaju nalet Australijanki - 23:31! Napokon Srbija uspeva da veže dve dobre odbrane...

11. minut  Pukla je odbrana Srbije, koristi to Alen Smit i donosi Australiji prvi put danas dvocifrenu prednost - 19:29!

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Ivana Raca drži priključak Srbije u finišu prvog perioda... Nažalost, ne prati to dobra odbrana, sada Melburn pogađa trojku i uvećava prednost Australijanki - 19:26!

9. minut - Lepa akcija i laki poeni za Srbiju nakom minuta predaha, Ivana Raca polaže nakon asistencije Ivon Anderson - 15:21.

8. minut - Pet vezanih poena za Džordž, primorana je Marina Maljković da reaguje tajm-autom budući da prednost Australije raste svakim napadom - 13:21!

8. minut - Već četiri zicera promašile su naše košarkašice, nakon ofanzivnog skoka neprecizna je bila Dragana Stanković - 13:18.

7. minut - Šteta... Na svaki dobar potez Srbije Australija uzvraća istom merom. Sada je Smit pod košem pogodila i to uz faul Jovane Nogić - 11:16!

6. minut - ANDERSOOOOON! Evo je prva trojka za Srbiju, stigla je nagrada za Ivon nakon sjajne odbrane i čisto ukradene lopte - 11:13!

5. minut - Niz promašaja na obe strane prekida Ivon Anderson pogotkom sa poludistance, ali je usledila naša loša odbrana... Vitkomb pokađa za tri poena - 8:13!

4. minut  - Muči se Srbija protiv agresvne odbrane Australije, koriste to naše rivakle - Smit beleži šesti poen - 6:10. Na drugoj strani, tri vezana promašaja za kapitenku Tinu Krajišnik.

3. minut - Dobro trčanje Australijanki na startu meča, četiri vezana poena za Smit iz kontre. Ipak, ne uspeva naš rival da se vrati na vreme, koristi to Maša Janković - 6:8.

2. minut - Raspoložena je Jovana Nogić, sada pogađa dva bacanja i poništava dobar potez Eze Megbegor - 4:4.

1. minut - Dobra odbrana Ivon Anderson, kupi defanzivni skok Tina Krajišnik i otvara kontru za Jovanu Nogić koja donosi prednost Srbiji. Na drugoj strani odmah odgovor preko Talbo - 2:2.

1. minut - Utakmica počinje, uvodni napad za selekciju Australije!

Srbija meč otvara u očekivanoj petorci: Ivon Anderson, Sađa Čađo, Tina Krajišnik, Jovana Nogić i Maša Janković.  PRE MEČA

10:56 - Počelo je intoniranje himni u Bersiju.

10:48 - FIBA je za utakmicu Srbija-Australija delegirala sudijsku trojku u sastavu Martin Vulić, Ariadna Kueka i Jevvgeni Mikhaev.

10:45 - Pobednik današnjeg susreta u polufinalu se sastaje sa boljim iz duela SAD - Nigerija, koji je na programu večeras od 21:30.

10:38 - Australija i Srbija odmerili su snage tokom kvalifikacija za Olimpijske igre. "Bumerke" su tada slavile u triler završici sa 75:73, a najviše muka našim košarkašicama zadale su Tolo i Barlas. Današnji orkašj biće peti u istoriji, skor je trenutno 2:2.

10:33 - Srbija je grupnu fazu završila na drugom mestu, odmah iza Španije. Izabranice Marine Maljković slavile su protiv Kine i Portorika, a "furija" im je nanela jedini poraz u dosadašnjem delu turnira.

10:28 - Danas se u Bersiju nastavlja rivalitet Srbije na Olimpijskim igrama. Naši vaterpolisti poraženi su od "kengura", ali su juče košarkaši uzvratili pobedom u četvrtfinalu. Na redu je obračun košarkašica, a ulog je plasman u polufinale.

10:25 - Dobro došli na lajv prenos četvrtfinalne utakmice na Olimpijskim igrama između košarkašica Srbije i Australije. Sve detalje sa ovog meča uživo možete pratiti uz portal Informer.rs!