08.08.2024.

08:41

Drama u Parizu! Jezive scene, izgubio svest na stazi, pa završio u bolnici (VIDEO/FOTO)

On je tokom trke nezgodno pao, zapeo je za preponu, lekari su mu odmah ukazali pomoć, stavili kragnu i izneli sa staze na nosilima.

Mediji su preneli i da je  izgubio svest, ali se na sreću brzo oporavio i mogao je da govori već nekoliko minuta kasnije.

"Posle njegovog pada u trci sa preponama na 3000 metara, Lameča Girma je odmah dobio pomoć medicinskih timova na licu mesta. Naše misli su uz njega i šaljemo mu najbolje želje za brz oporavak. Pariz 2024. je u bliskom kontaktu sa OK Etiopije kako bi bio u toku sa njegovim stanjem", stoji u saopštenju čelnika OI.

Girma je osvojio srebro u trci sa preponama na 3000 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju pre tri godine, srebrnu medalju na svetskom prvenstvu 2019. godine.