10.08.2024.

14:41

Nikoli Grbiću i hrabroj Poljskoj izmaklo zlato!

Četa legende srpske odbojke hrabro se borila i, mimo mnogih očekivanja, uspela da se nađe u finalu sa moćnom selekcijom Andree Đijanija.

Megdan sa Francuzima zakazali su pobedom protiv Sjedinjenih Američkih Država u neizvesnom polufinalu sa 3:2.

Nikola Grbić

Prepuni optimizma, izašli su na crtu aktuelnim šampionima, ali nisu imali snage da se suprostave Ngapetu i kompaniji u misiji odbrane zlata.

Francuzi su od samog starta, na krilima domaće publike, napravili sjajnu seriju i vrlo brzo naterali Grbića na tajmaut i taktičke promene.

Blok nije funkcionisao, dok se u napadu nije moglo preko blokera predvođenih Grebenikovim. Dobrim servisom, koji je pomerao prijem Poljske i remetio organizaciju kontre, "trikolori" su slavili u prvom setu relativno lako.

Ngapet predvodnik

Nešto bolja igra Poljaka usledila je u nastavku, ali par grešaka u pojedinim lakim poenima predalo je momentum opet u ruke Francuzima.

Domaćini i aktuelni šampioni šansu više nisu ispuštali, pa su do kraja imali prednost od minimum dva poena.