10.07.2016.

17:59

KRAH AMELE TERZIĆ! Srpska atletičarka poslednja u finalu na 1.500 metara!

Naša atletičarka nije uspela da isprati tempo koji je nametnula Holanđanka Sifan Hasan. U poslednjih 300 metara doživela potpuni krah i završila kao poslednja.

Terzićeva je bila sjajna u kvalifikacijama i  nagovestila da bi mogla do medalje. Međutim i finalu je potpuno zakazala i prošla je kroz cilj poslednja, u vremenu 4:37,70.

Trka je na početku bila sporija, atletičarke su trčale u grupi. Na oko 300 metara pre cilja Terzić je bila druga, ali je posle toga popustila, pretekle su je ostale takmičarke i kriz cilj je prošla poslednja.

Zlatnu medalju osvojila je Poljakinja Anđelika Cihočka rezultatom 4:33 sekunde, srebrnu medalju osvojila je Holanđanka Sifan Hasan sa 4:33,76 minuta, a treća kroz cilj prošla je Kjara Megin iz Irske sa 4:33,78.

AMELA OČEKUJE MEDALJU NA EP: Čuvala sam snagu za finale!