16.07.2016.

20:10

SRBIJA U FINALU SVETSKE LIGE! Odbojkaši posle drame srušili Italiju 3:2

U finalu će Srbija igrati sa Brazilom koji je sa 3:1 (25:15, 23:25, 28:26, 33:31) pobedio Francusku. Meč se igra u nedelju od 20.30.

U prvom setu su naši u finišu imali prednost od 22:17 i delovalo je da ćemo lako do vođstva. Ali, Italijani su uspeli da vežu pet poena i na kraju da preokrenu rezultat i dobiju set.

Drugi set je većim delom bio izjednačen. Italijani su u finišu stekli dva poena prednosti, ali su puleni Nikole Grbića uspeli da preokrenu na 23:21 i na kraju dobiju set i izjednače na 1:1. Tokom trećeg dela igre je Srbija do finiša kontrolisala igru, kada su Italijani ponovo ubacili u brzinu, ali im nismo dozvolili kao u prvom setu da se razgoropade, pa smo dobili set i poveli 2:1.

Potom su sudije propisno nervirale naše odbojkaše, koji su više energije u četvrtom setu potrošili na arbitra nego na igru sa Italijanima, koji su na kraju dobili set sa 25:18  i izjednačili rezultat na 2:2.

U odlučujućem setu smo poveli 10:8. Nismo dozvolili Italijanima da se vrate, pa smo se posle drame i pet setova domogli finala.