13.08.2016.

08:47

PRVI PORAZ FELPSA U BRAZILU! Amerikanac posle Rija ide u penziju!

Zlato je pripalo Džozefu Skulingu iz Singapura koji je plivao u vremenu 50,39, a iza njega su završili Majkl Felps i Čad le Klos i Laslo Čeh sa istim vremenom i srebrom - 51,14! Zbog takvog ishoda, bronza nije dodeljena.

Izgledalo je da Felps uopšte neće stići do medalje, ali se nakon slabog starta u jednoj od svojih omiljenih disciplina izvukao u samom finišu. Na polovini trke Amerikanac je bio peti, dok je Skulinga pratio Kinez Žuhao Li.

Felps je najavio da su mu ovo poslednje Igre.

- Nakon 24 godine u sportu i svega što sam napravio, srećan sam kako su stvari završile. Spreman sam za penziju. Ostali plivači su me nagovarali da se pojavim i u Tokiju, ali ništa od toga. Sada konačno imam vremena za sina - priznao je Felps.

Poslednja trka biće mu 4x100 mešovito, a na njoj može da osvoji 23. olimpijsko zlato.

Felps je na ovim Igrama stigao do neverovatne 22. zlatne medalje, u Riju je trijumfovao u disciplinama 200m delfin, 200m mešovito, 4x100m slobodno i 4x200 slobodno.