21.08.2016.

09:14

(VIDEO/FOTO) FEŠTA NA "MARAKANI"! Nejmar doneo istorijsko zlato, pa se rasplakao!

Brazilci su se bar malo osvetili "pancerima", koji su im pre dve godine naneli jedan od najbolnijih poraza u istoriji - 7:1.

Pobednik u finalu Igara rešen je tek nakon penala, a odlučujući je realizovao junak Brazila - Nejmar i onda se rasplakao.

Reuters

Nejmar je fantastičnim slobodnjakom u 27. minutu doneo prednost domaćinima, ali je Maks Mejer posle 15-ak minuta igre u drugom poluvremenu izjednačio na 1:1. Golova nije bilo do kraja, pa penali odlučili kome će pripasti olimpijsko zlato.

Reuters

Nakon osam uspešnih šuteva, Veverton je zaustavio udarac Petersena u petoj seriji, a onda je Nejmar je preciznim udarcem svojoj zemlji doneo olimpijsko zlato, prvo u istoriji.  Brazil je čak tri puta gubio u finalima olimpijskih turnira, a ima dve bronze.