02.09.2017.

20:05

UŽAS! "ORLOVI" BEZ FINALA! Srbiji malo 2:0 i dve meč lopte, neće igrati za titulu prvaka Evrope!

Naši odbojšaki će u nedelju (17.30) za bronzanu medalju igrati protiv Belgije koja je poražena od Rusije sa 25:14, 25:17, 25:17.

Srbija je relativno lako povela sa 2:0, delovalo je da će "orlovi" ekspresno do finala, ali se Nemci nisu predavali, naši su ih s druge strane čašćavali greškama pa su izjednačili 2:2, pošto su "orlovi" prokockali dve meč lopte i  odluka je pala u petom setu. Naši su u odlučujućem delu vodili 10:8, ali dozvolili Nemcima da preokrenu na 13:11, oni su svoje šanse koristili i plasirali se u finale, a tamo čekaju Ruse ili Belgijance.

Srbija je sjajno otvorila meč sa Nemcima. Vodili su "orlovi" na prvom tehničkom tajm-autu a potom i na drugom 16:10 i nije delovalo da će imati problema da set privedu kraju u svoju korist. Ali, sa nekoliko grešaka smo vratili rivale u život, Nemci su i bolje sevirali pa su se primakli na 20:10. Međutim, nisu naši gubili strepljenje, lagano su gradili poene, propustili prvu set loptu sledeću šansu su iskoristili i dobili set sa 26:24.

U drugom delu igre Nemci su posle našeg vođstva od 11:7 uspeli da priđu na 12:11 i to je bilo sve. Naši su do kraja seta bukvalno gazili nejake "pancere" koji se nisu oporavili posle gubitka prvog seta i na kraju dobili set sa 25:15 . Opustili su se naši tokom treće runde, napravili veliki broj gršeka, što su Nemci znali da iskroriste te su dobili set sa i smanjili rezultat na 2:1.

Nemci su poveli sa 4:1 u četvrtom setu ali su "orlovi" nakon saveta selektora Grbića vezali tri poena i izjednačili na 5:5. Do kraju smo videli veliku borbu, vodili su nemci, Srbi stizali, imali i dve meč lopte, ali su se "panceri" odbranili, dobili set i izjednačili rezultat na 2:2.

U odlučujućem setu videli smo žestoku borbu, u kojoj su Srbi poveli 10:8, ali onda stali, Nemci preokrenuli i na kraju slavili sa 3:2, dok su naši bili u neverici šta im se desilo.

SRBIJA - NEMAČKA 2:3 (26:24, 25:15, 18:25, 25:27, 13:15)

Hala: "Tauron arena", Krakov. Sudija: Fabricio Saltalipi (Italija).

SRBIJA: Okolić, Kovačević 20, Katić, Petrić 10, Škundrić, Stanković 1, Jovović 2, Buculjević, Atanasijević 6, Luburić 8, Majstorović (libero), Podraščanin 10, Rosić (libero), Lisinac 12.

NEMAČKA: From 11, Šot, Kaliberda 14, Andrei 4, Beme 7, Grozer 21, Veber (libero), Kampa 4, Hirš 2, Karlicek, Cenger (libero), Cimerman, Bakspoler, Krik 9.

Peti set:

Šteta, Nemci su preokrenuli i poveli 13:11. Dobijaju "panceri" set sa 15:13, mač sa 3:2 i idu u finale!

Žestoka borba vodi se i u petom setu, igra se poen za poen. Srbija ipak stiže do dva poena prednosti 10:8.

Beta

Četvrti set:

Šteta! Nemci uzimaju set sa 27:25, pa je odluka pasti nakon petog seta.

Vratili su se naši u meč. Izjednačili na 19:19 i uveli set u dramatičnu završnicu. Igralo se poen za poen a onda je Srbija povela 24:23, ali ispustila prvu meč loptu, a potom i drugu na 25:24.

Nemci imaju minimalno vođstvo na drugom tehničkom tajm-autu - 16:15.

Fantastična igra Srbije koja nakon igre poen za poen stiže do preokreta - 12:11, da bi potom poveli 14:12.

Urodili su saveti plodom i Srbija je vezala tri poena i izjednačila na 5:5, ali su Nemci opet poveli 8:7.

- Ne bih da pomešamo strpljenje sa čekanjem - poručio je naš selektor odbojkašima tokom tajm-auta.

Četvrti set naši su počeli sa nekolio grešaka pa su Nemci poveli 5:2. Grbić traži tajm-aut.

Treći set:

Vodili su Nemci 17:10, ali je sada 18:15, polako tope minus naši. Mnogo grešaka su napravili naši igrači tokom trećeg seta, što su "panceri" znalački kažnjavali i na kraju dobili set sa 25:18.

Selektor Grbić traži mirnoću i strpljenje od svojih igrača pred finiš trećeg seta. Posle serije Namaca i prednosti 17:11, Atanasijević smanjuje na 17:13. Selektor Nemaca Đani odmah je reagovao i tražio tajm-aut.

Vraćaju se Nemci, svesni su da nemaju šta da izgube. Poveli su "panceri" 14:10, pa otišli na drugi tajm-aut sa prednošću 16:10.

Otišli smo na prvi tajm-aut sa prednošću 8:6, potom stekli i tri poena prednosti, ali su se Nemci vratili i preokrenuli rezultat na 9:8.

Samo set srpske odbojkaše deli i plasmana u finale Evropskog prvenstva.

Beta

Drugi set:

Nemci katastrofalni, naši briljiraju, Lisinac nam donosi 23:14, a potom "orlovi" dominantno stavljaju tačku na drugi set - 25:15.

Ponovo su naši uspeli da se odlepe i pobegnu na 11:7, ali su se Nemci serijom vratili u igru i prošli na 12:11. Međutim, kada su Grbićevi puleni ponovo ubacili u šestu brzini otišli su na drugi tehnički tajm-aut sa prednošću od 16:11.

Serbija vodi 8:5 na prvom tehničkom tajm-autu. Orlovi posle pauze idu na 10:5. Poljuljao je Nemce gubitak prvog seta!

Beta

Prvi set:

Kako se kretao rezultat činilo se da ćemo lakše do prvog seta, ali ni ovako nije loš. Orlovi dobijaju prvi set sa 26:24.

Kovačeviiiić, sjajan poen i Srbija ponovo vodi 23:22. Prvi stižemo do set lopte i Đani traži tajm-aut!

Šteta, naši su prokockali veliku prednost od 17:10, Nemci su izjednačili - 22:22.

Smanjili su Nemci u finišu seta rezultatski deficit, vezali su četiri poena, prišli na 21:19 pa selektor Nikola grbić traži tajm-aut.

Nekoliko vezanih poena Nemaca, pa loš servis Kovačevića i "panceri" su prišli na 19:15, ali bez obzira imamo lepu prednost da privedemo mirno set kraju. Nikola Grbić traži tajm-aut !

Bez greške igraju Grbićevi puleni, imaju "plus šest". Podraščanin je posle odličnog servisa odveo ekipu na 16:10 na drugom tajm-autu.

Posle kratkog predaja nanizali su naši nekoliko sjajnih poena i na brzinu stigli do najveće prednost od početka meča - 12:8. Naši su potpuno osujetili napade Nemaca sjajnom odbranom, dok servis "orlove" za sada sjajno služi.

Sjajan početak Srbije, na startu meča sa Nemcima poveli su naši 3:1. Ali, ne dozvoljavaju panceri da se odlepimo, pa nakon prvog tehničkog tajm-auta Srbija vodi 8:6.