01.10.2017.

18:55

(FOTO) DOBRODOŠLI U ZEMLJU EVROPSKIH PRVAKINJA! Srpske odbojkašice na putu do zlata srušile Holandiju!

Prethodnu su naše odbojkašice osvojile zlato 2011. godine i ovo im je jubilarna 15. medalja na svim takmičenjima od 2006! Zanimljivo, naše devojke su zlato osvojile na dan kada su odbojkaši postali Olimpijski šampioni u Sidneju.

Izabranice Zorana Terzića su do titule u Azerbejdžanu stigle bez ijednog poraza, Holandiju su savladali dva puta, pošto su prethodno naše igračice bile bolje u grupi, a pred Srpkinjama su padale još Češka, Belgija, Belorusija i Turska. U finalu je briljirala Boškovićeva sa 29 poena, 15 je osvojila Mihajlovićeva, a 12 dodala Veljkovićeva. S druge strane, najefikasnija je bila Ivon Belijen sa 13.

Holanđanke su na startu prvog seta diktirale tempo i stekle dva poena prednosti na prvom tehničkom tajm-autu (8:6). Ali, brzo su se razigrale Boškovićeva i Mihajlovićeva te uz odličnu odbranu našeg tima donele preokret na 11:10.

Srpkinje su furiozno otvorile drugi set i povele sa 5:1, ali nisu Holanđanke odustajale, borile su se i stigle na dva poena minusa (9:7). Potom se igralo poen za poena, da bi naše devojke ipak na drugi tajm-aut otišle sa prednošću od 16:14. Međutim, posle pauze Holanđanke su vezale pet poena i preokrenule na 19:16. Onda je na scenu stupila sjajna Tijana Bošković i Srpkinje su izjednačile na 20:20, pa ponovo povele, a onda prvu set loptu pretvorile u set (25:22) i stekle vođstvo od dva seta u meču.

Beta

Malo su se umorile i posustale naše igračice u trećem setu, što su Holanđanke koristile. Brzo su povele 13:8, pa 17:11, raslo je samopouzdanje Holanđankama samim tim i prednost, pa su na kraju bez mnogo problema dobile set sa 25:18 i smanjile rezultat na 2:1.

Ali, to je bilo sve. Nisu naše odbojkašice dozvolile da ih iznenade u četvrtom setu. Nakon egala na startu Srpkinje su povele 12:8, pa 16:11, a onda nezaustavljivo jurišale ka pobedi i zlatnoj medalji - 3:1.

Beta

SRBIJA - HOLANDIJA 3:1 (25:20, 25:22, 18:25, 25:18)

Dvorana: Baku arena. Sudije: Juraj Mokri, Eldar Zulfugarov.

SRBIJA: Busa, Živković 2, Popović, Malešević 8, Mihajlović 15, Mirković, Veljković 12, Pušić, Bjelica, Stevanović 9, Rašić, Bošković 29, Milenković, Blagojević

HOLANDIJA: Knip, Stoltenborg, Belien 13, Plak 5, De Krujf 11, Balkestejn-Grothes 6, Šot, Sletjes 9, Buijs 10, Dijkema 2, Jasper, Dalderop, Polder, Kolhas

Četvrti set:

GOTOVO JE !SRPKINJE SU ŠAMPIONKE EVROPE!

Srpkinje su "letele" po parketu, vode sa nedostižnoh 21:14.Kraj, dobijamo set sa 25:18.

Idemo na tehnički tajm-aut sa vođstvom od 16:11. Ne mogu više Holanđanke, potonule su, vodimo 19:13, džabe protivnicama i tajm-aut!

Ne znaju Holanđanke šta ih je snašlo, gube 12:8. Malo su zapretile, ali su sevnula dva strašna bloka Stefane Veljković i Tijane Bošković i idemo na 15:11.

Ne daju se ni Holanđanke, ali Srpkinje ipak čuvaju prednost, a Tijana Bošković donosi tri poena više - 10:7.

Jovana Stevanović vodi Srbiju na 7:5, a onda Tijana Bošković donosi 8:5 na prvom tajm-autu!

Šteta, pogrešila je Bojana Živković i Holanđanke vode 4:3, ali Stevanovićeva odmah poravnava rezultat na 4:4.

Povela je Srbija sa 2:1, pa su protivnice preokrenule na 3:2 početkom četvrtog seta!

Beta

Treći set

Ne posustaju Holanđanke, taman se malo približimo ali ništa od preokreta u ovom setu. Povele su 24:17, a onda drugi set loptu pretvorile i set 25:18 i smanjile rezultat na 2:1.

Imale su Holanđanke i sedam poena više, prišle su Srpkinje na četiri - 20:16.

Ne staju protivnice, malo su se umorile naše devojke i posustale, što Holanđanke koriste, pucaju od samopouzdanja. Vode sa teško dostižnih 19:12 .

Na 13:8 za Holandiju selektor Terzić traži tajm-aut. Greše i Holanđanke ali održavaju prednost od 5 razlike - 14:9.

Bojana Živković smanjuje rezultat na 10:7, ali Holanđanke osvajaju odmah naredni poen i idu na 11:7.

Holanđankama je ovaj set znači opstanak u meču, pa tako i igraju i vode 8:5 na prvom tehničkom tajm-aut.

Egal na startu trećeg seta - 2:2. Povele su Srpkinje sa 3:2, ali posle "pecanja" novi egal 3:3.

Beta

Drugi set:

Bravooooo! Nema prolaza pored Jovane. Vodi Srbija 24:22 , imamo dve set lopte! Odmah prvu koristimo, Boškovićeva dovodi Srbiju na set od zlatne medalje!

Novi egal - 21:21, ali Srpkinje preko Tijane Bošković stižu do 22:21.

Bravo Stefana! Ponovo vodimo 21:20, a Džejmi Morison, selektor Holandije, traži tajm-ut.

Sudije pokazuju aut i Holandija vodi 20:18. Ali, greše i Holanđanke, naše odbojkašice stižu do egala 20:20.

Konačno! Tijana Bošković prekida seriju Holandije, smanjila je rezultat na 19:17. Sada 2:0 za naše i samo smo na poen minusa - 19:18.

U seriji Holandija, nakon tajm-auta vežu tri poena i vode 17:16.Traži Terzić tajm-aut ali ne zaustavlja Holanđanke koje vežu peti poen - 19:16.

Izjednačile su Holanđanke na 12:12, ali sjajna Stefana Veljković vraća vođstvo Srbiji 13:12. Opet se igra poen za poen, greše naše devojke ali i Holanđanke i idemo na drugu pauzu sa prednošću 16:14.

Steknemo dva pona prednosti, Holanšenke priđu na jedan.Vodiće se velika borba do kraja ovog seta.

Beta

Opet vežu Holanđanke dva poena i sada su se primakle na poena minusa 10:9. Srećom Bojana Živković odigrala je odličan napad i donela Srbiji 11:9.

Otišle su Srpkinje na 9:5, ali bore se Holanđanke, as poenom stižu na dva poena minus - 9:7, a vodile su naše devojke sa 5:1.

Uzele su i Holanđanke jedan poena, ali odmah odgovara Srbija. Smanjuju Holanđanke na 7:5 nakon naše dve vezane greške. Ali idemo na tahnički tajm aut sa prednošću od 8:5.

Otvaramo drugi set sa prednošću od 2:0, a onda Srbija povećava na 3:1. Kakav napad Tijane Malešević. Srbija vodi 5:1 i Holanđanke traže tajm-aut.

Beta

Prvi set:

Brankica Mihajlović donosi Srbiji vođstvo 23:19, ali uzvraćaju odmah Holanđanke i smanjuju na 23:20. Ali, stižemo do četiri set lopte (24:20) i već prvu koristimo. Dobijamo prvi set 25:20.

Vode Srpkinje 21:16, hitaju ka prvom setu, a Holađani traže novi tajm-aut. "Lale" sa tri vezana poena prilaze na 22:19, pa naše selektor traži tajm-ut.

Odmah naše nakon predaha povećavaju na 17:14 i selektor Holandije traži tajm-aut. Sjajan blok srpskih igračica i čuvamo tri poena razlike, a Brankica Mihajlović vodi Srbiju na 19:15.

Srbija na tehnički tajm-aut ide sa prednošću od 16:14.

Opet se igra poen za poen, imale su naše odbojkašice poen prednosti, ali su se vratile Holanđanke. Sada sjajna odbrana Srpkinja i vodimo 15:13.

Tijana Bošković donosi egal Srbiji - 10:10, a nakon greške Holanđanki povela je Srbija sa 11:10.

Živkovićeva je smanjila na 8:7, ali brzo Holanđanke vraćaju dva poena prednosti nakon greške naših nakon servisa - 10:8.

Holanđenke idu na prvi tehnički tajm-aut sa prednošću od 8:6. Uspele su protivnice da steknu malo osetniju prednost.

Igra se poen za poen, Holanđanke povedu, naše devojke stignu, trenutno je 6:6.

Povele su Holanđanke ali su naše devojke brzo preokrenule na 2:1, da bi protivnice izjednačio na 2:2 nakon čelendža.