24.07.2018.

16:09

ŠAMPIONI "UDAVILI" MAĐARE! Vaterpolisti Srbije lagano do polufinala EP!

Puleni Dejana Savića su lakše nego što se očekivalo izbacili velikog rivala Mađare. "Delfini" su već posle prve četvrtine vodili 4:0, pa onda i 5:0, čime su potpuno rivale ubili u pojam.

Prvi gol na utakmici Mađarska je postigla tek na kraju druge četvrtine.

Ubedljivo vođstvo je i malo uljuljkalo srpske vaterpoliste, morao je i selektor Dejan Savić da podvikne u jednom momentu, ali rutinska pobeda ni u jednom momentu nije dolazila u pitanje.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Nikola Jakšić sa tri gola, dok je Filip Filipović bio dvostruki strelac.

Pobednik ovog duela igraće u polufinalu sa boljim iz meča Hrvatska - Crna Gora.

Preostala dva četvrtfinalna para su Španija - Grčka i Italija - Rusija.

SRBIJA - MAĐARSKA 8:5 (4:0, 1:1, 2:2, 1:2)

Bazen: u Barseloni. Sudije: Paoleti (Italija), Naumov (Rusija).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić, Rašović 1, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović, Vico 1, Aleksić, Jakšić 3, Filipović 2, Prlainović 1, S. Mitrović, B. Mitrović.

MAĐARSKA: Nađ, Anđal, Manherc 1, Zalanki 1, Vamos, Mezei, Janšik, Kovač, Erdelji, Batori 1, Bedo 2, Pol, Vogel.

KRAJ! Srbija ide u polufinale!

8:5 - Mađari smanjuju rezultat na dve sekunde pre kraja.

8:4 - Tačku na i stavio je Viktor Rašović!

Neiskorišćen napad sa igračem više, koji je mogao da stavi tačku na utakmicu...

7:4 - Neopreznost Mandića, kojem je na centru Manherc ukrao loptu i otplivao do kraja i lako pogodio za "minus tri".

Sjajan je Branislav Mitrović na početku poslednje četvrtine, dve briljantne odbrane!

Treća četvrtina:

Još osam minuta deli "delfine" od plasmana u polufinale.

I to je ujedno i rezultat na kraju treće četvrtine - 7:3.

7:3 - Evo gola! Filip Filipović! Neodbranjivo sa četiri metra, sa igračem više i ponovo sa lakše diše.

6:3 - Stigla je kazna odmah! Zalanki je pogodio i smanjio rezultat na tri gola zaostatka.

Jaoooooo! Duško Pijetlović je bio potpuno ispred Nađa, probao je da ga lobuje, a golman Mađarske je odbranio!

Savić je tražio tajm aut na 3:20 do kraja četvrtine:
- Umorili smo se, pa pravimo sr*nja - rekao je selektor igračima Srbije.

6:2 - Evo najzad gola za Srbiju! Igrač više, ponovo akcija do poslednje sekunde i ponovo Jakšić ostavljen potpuno sam ispred gola Mađara!

5:2 - Lep gol mađarskog centra Beda, koji je šraubom matirao Mitrovića.

VSS/UNIQA

Druga četvrtina:

Kraj druge četvrtine, Srbija vodi 5:1.

Maler! Dva udarca Srbije, Mandić i Filipović, u poslednjih 10 sekundi sa igračem više i dve odlične odbrane Nađa.

5:1 - Na 20 sekundi pre kraja druge četvrtine Mađari su postigli prvi gol, sa igračem više!

Mađari imaju 0/11 šut iz igre! Ono i što prođe ka golu, Mitrović kroti bez problema.

Šteta, neiskorišćen igrač više, pa onda kontra, ali vođstvo je i dalje ogromno, 5:0 na pola druge četvrtine.

5:0 - Nemanja Vico! Debitant u reprezentaciji Srbije pogađa iz akcije sa igračem više!

Prva četvrtina:

Srbija vodi 4:0 posle prvog dela igre!

Dva udarca Mađara sa igračem više, prvi je odbranio Mitrović, drugi je završio na stativi.

4:0 - Blista Srbija! Novi igrač više koji je izborio Pijetlović, sjajan pas Rašovića i novi gol Jakšića!

3:0 - Barselona u bazenu! Maestralna akcija Srbije sa igračem više i gol Jakšića u poslednjoj sekundi, kada je ostavljen sam, lice u lice, sa golmanom Nađom.

Šteta, Srbija nije iskoristila igrača više, Vico je šutirao, Nađ odbranio. Ostaje 2:0.

2:0 - Filipović! Bomba iz igre, neodbranjivo!

Igrač više Mađara i ništa! Ćuk je izblokirao udarac Mezeija.

1:0 - Vodi Srbija! Prvi igrač više i odmah gol Prlainovića, posle dve sekunde, nije mnogo oklevao.