28.07.2018.

08:19

​VATERPOLO JE SRPSKI SPORT! POKER "DELFINA" NA EP! Srbija posle peteraca do 4. zlata zaredom!

Neverovatan uspeh srpskih vaterpolista, koji su ušli u istoriju kao prvi tim posle Drugog svetskog rata koji je četiri puta zaredom osvajao zlato na EP!

Veoma nervozna utakmica u Barseloni, Španci su igrali odličnu odbranu i pravili su puno problema "delfinima". "Crvena furija" je tokom većeg dela meča bila u vođstvu, imali su i prednost 5:3, ali su naši preokrenuli i povedli 6:5.

Izjednačili su Španci, naši opet poveli, ali su Španci odveli meč u peterce.

Za reprezentaciju Srbije su svi pogađali, redom Filipović, Prlainović, Mandić, Aleksić i na kraju Ćuk, čiji pogodak je doneo zlato Srbiji.

Tragičar Španije bio je Francisko Fernandez Miranda, koji je u trećoj seriji pogodio stativu. Za Špance su pogađali Perone, Munariz i Gonfaus.

SRBIJA - ŠPANIJA 12:10, 7:7 (0:1, 3:3, 3:2, 1:1)

Sudije: Boris Margeta (Slovenija), Adrijan Aleksandresku (Rumunija).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić, Rašović, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović, Vico, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović, S. Mitrović, B. Mitrović.

ŠPANIJA: Pinedo, Munariz, Ortega, Domingez, Alferez, Gonfaus, Miranda, Kompte, Perone, Guelj, Sančez, Behar.

Peterci:

5. serija

GOOOOOOL! MILOŠ ĆUK JE DONEO ZLATO SRBIJI!

4. serija

Mandić je probušio Pinedu! Gonfaus je bio precizan!

3. serija

Aleksić pogađa, baš kao i 2009. kada je doneo pobedu! Fernandez je pogodio stativu!

2. serija

Prlainović rutinski pogađa mrežu! Munariz je bio precizan!

1. serija

Filipović je siguran! Perone vara Mitrovića!

Četvrta četvrtina:

Peterci odlučuju!

Odbranili su se "delfini", a onda imali 15 sekundi za napad. Igrala se akcija za Prlainovića, ali jedan od naših najboljih igrača nije uspeo da šutira. Možda je bio i fauliran.

Nisu uspeli naši da realizuju igrača više, Pinedo je odbranio udarac Mandića. Ni Španci na drugoj strani nisu bili precizni.

Ne predaju se Španci, Guelj je već u narednom napadu izjednačio - 7:7.

Malopre nije bio precizan, ali je Jakšić sada ispravio grešku - 7:6.

Poslednja deonica je počela promašajem na obe strane. Jakšić nije bio precizan na jednoj, a Perone na drugoj strani.

Treća četvrtina:

Ipak, za kraj četvrtine majstorija Munariza, koji je u poslednjim sekundama lobovao Mitrovića - 6:6.

GOOOOL! Srbija prvi put na utakmici vodi! Strelac je Prlainović, to je njegov drugi gol na meču - 6:5.

Sreća za "delfine"! Sančez je pogodio stativu! Minut do kraja.

Evo ga! Dušan Mandić je poslao projektil i "probušio" Pineda - 5:5.

Odbrana na čelu sa Branislavom Mitrovićem odlično funkcioniše, ali napad bi morao da proradi.

Domingez je doneo dva gola prednosti - 3:5. Međutim, već u narednom napadu gol našeg tima, Miloš Ćuk je strelac - 4:5.

VSS/Marcel ter Bals

Druga četvrtina:

Stefan Mitrović je izjednačio pola minuta pre kraja utammice, ali su Španci ipak u finišu prvog poluvrenema postigli pogodak. Činilo se da je čak Perone šutirao posle sirene koja je označila kraj četvrtine, ali je pogodak priznat - 3:4.

Konačno su "delfini" iskoristili igrača više, Aleksić je probušio mrežu - 2:3.

Srbija je propustila nekoliko napada, a domaćin turnira je to kaznio i postigao treći gol, strelac je Perone - 1:3.

Ekspresno su uzvratili Španci i Ortega je doneo vošstvo svom timu - 1:2.

GOL! Probili su "delfini" zid pred golom Španije, a to je učinio Andrija Prlainović - 1:1.

Prva četvrtina:

Nervozna igra izabranika Dejana Savića, koji ni tajm-autom nije uspeo da trgne svoje igrače, pa su "delfini" posle prve četvrtine u zaostatku - 0:1.

Četvrti igrač više "crvene furije" i prva realizacija. Španija vodi 1:0. Na drugoj strani, naši su propustili još jedan napad sa čovekom više u bazenu.

Dva napada nisu iskoristili naši vaterpolisti, od toga jedan sa igračem više. Španci nisu uspeli da realizuju dva napada sa igračem više.