07.08.2018.

11:58

USPEŠNO PREPODNE SRPSKIH PLIVAČA! Crevar i Silađi u polufinalu EP!

Crevar je u svojoj kvalifikacionoj grupi ostvarila peto vreme, a ukupno osmo, pošto je deonicu na 200 metara završila za dva minuta, 14 sekundi i 29 stotinki.
U njenoj kvalifikacionoj grupi plivala je svetska i evropska šampionka Katinka Hosu koja je ostvarila i najbolje vreme, dva minuta, 11 sekundi i devet stotinki. Polufinalna trka na programu je u utorak u 17.39.

Čaba Silađi je kvalifikacije u kategoriji 50 metara prsnim stilom završio sa četvrtim najboljim vremenom - 27,12, a njegova šesta grupa je bila ubedljivo i najbrža, te se čak trojica nalaze na prva četiri mesta u generalnom plasmanu. Silađi će nastupati u prvom polufinalu koje je na programu u utorak od 18:18.

Vuk Čelić je plivao u prvoj kvalifikacionoj grupi na 800 metara slobodnim stilom i sa vremenom 7:56,58 završio trku na drugoj poziciji. Ovim vremenom je došao do ličnog rekorda u olipmijskim bazenima i prvi put u karijeri plivao ispod osam minuta, ali nije uspeo da nađe svoje mesto u polufinalu.