07.08.2018.

19:06

SILAĐI OBORIO REKORD I PROŠAO U FINALE! Stjepanović sedmi u Evropi!

Silađi je prvu polufinalnu grupu završio kao drugi s vremenom 26,99 sekundi, što je novi državni rekord, a ukupno je bilo treće vreme u polufinalu.

Najbrži je bio svetski rekorder u ovoj disciplini, Britanac Adam Piti - 26,23 sekunde. To je ujedno i novi rekord evropskih šampionata. Finale je na programu u sredu popodne.

Velimir Stjepanović zauzeo je sedmo mesto u finalu trke na 200 metara slobodnim stilom na Evropskom prvenstvu u Glazgovu. Srpski plivač je finale završio za minut i 47 sekundi.

Veliko iznenađenje u finalu priredio je Britanac Dankan Skot koji je sjajnim plivanjem u poslednjih 50 metara stigao do zlata. On je štopericu zaustavio na 1:45,34.

Srebrnu medalju osvojio je Litvanac Danas Rapsis, dok se Rus Mihail Dovgaljok okitio bronzom.