19.10.2018.

08:50

SRPKINJE U FINALU! Naše odbojkašice RAZBILE MOĆNU HOLANDIJU!

U prvom finalu Svetskog prvenstva Srpkinje će u subotu od 12.40 igrati za zlatnu medalju protiv Kine ili Italije.

Odbojkaška reprezentacija Srbije već je plasmanom u polufinale uspela da ponovi najveći uspeh na šampionatima sveta. Pre 12 godina, pod imenom Srbija i Crna Gora osvojila je bronzanu medalju u Japanu - istoj zemlji u kojoj sada želi najsjajnije odličje.

Srpkinje su prvi set dobile nakon drame iako su imale četiri poena prednosti, vodile i 20:16. Ipak, bile su bolje u završnici i dobile set 25:22.

Holanđanke su uzvratile u drugom setu, mada su naše devojke imale prednost 20:16 i set loptu. Međutim,  to je bilo sve od naših protivnica, sjajna Tijana Bošković predvodila je devojke do nove prednosti u meču, a Srpkinje su tačku na polufinalni duel stavile nakon četiri seta.

Izabranice Zorana Terzića osvetile su se Holanđankama za ubedljiv poraz u drugoj rundi - 3:0 (25:16, 25:12, 25:20). Taj meč je za Srbiju bio bez rezultatskog značaja jer je prethodno već obezbedila plasman u naredni krug. Ovoga puta ulog je preveliki.

SRBIJA - HOLANDIJA 3:1 (25:22, 26:28 25:19, 25:23)

SRBIJA: Buša 5, Živković, Malešević, Mihajlović 23, Ognjenović 5, Veljković 7, Pušić (libero), Bjelica, Aleksić, Stevanović, Rašić 12, Popović (libero), Bošković 29.

HOLANDIJA: Knip (libero), Belien 5, Plak, Balkstajn 8, Lohujs 3, Šot, Slutjes 23, Baus 15, Bongarts, Dajkema 2, Latikjus, Jaspe 1, Polder, Kolhas 7.