20.01.2019.

19:39

ŠOK, BRAZILCI ODUVALI HRVATE! "Kauboji" sve dalje od polufinala Svetskog prvenstva

Brazil je od starta konstrolisao situciju, pa su popularni Kauboji posle prvog dela igre gubili 17:13. I u nstavku su  Južnoamerikanci dominirali u svim segmentima igre, dok je favorizovana Hrvatska pravila početničke greške. Mandić je promašivao zicere posle kontre, Karačić je ispuštao loptu u napadu, dok je Duvnjaku golman Brazila branio neverovatne udarce.

Najveću prednost od 6 golova Brazil je imao u 38. minutu, i tada je delovalo da je sve rešeno. Ipak, Hrvatska je zaigrala mnogo bolje, postigla nekoliko vezanih goova i u samo nekoliko minuta, potpuno se vratila u meč.

Na samo tri minuta do kraja bilo je i -1, ali je neverovatni golman Brazila branio nemoguće šuteve i tako obezbedio svom timu istorijsku pobedu.

Porazom od Brazila, Hrvatska je znatno umanjila šanse za prolazak u polufinale Svetskog prvenstva.