22.05.2019.

18:48

(FOTO) SRPKINJE GAZE! Odbojkašice izgubile prvi set, pa oduvale Južnu Koreju!

Korejke su dobile prvi set i tako samo razbesnele naše devojke, koji su uzvratile udarac, dobile tri naredna seta i na kraju meč sa 3:1.  Najefikasnija u postavi Srbije je bila Ana Bjelica sa 19 poena, Mina Popović je imala 15. Sohvi Kang je kod Koreje bila najbolja sa 16 poena.

Srbija u prvom setu ima dosta problema na prijemu servisa, pravila mnogo grešaka u napadu, što su Korejke koriste i povele 14:7, potom i 20:12, pa je prvi set završen  rezultatom 25:15 za Južnu Koreju.

Naše devojke su udarac uzvratila u drugom setu. Povele 8:5 na prvom tehničkom tajm-autu, nastavile u istom ritmu do kraj seta koji su dobile 25:18 i izjednačile rezultat na 1:1.

Srbija je treći set odlično otvorila. Na prvom tehničkom tajm-aut vodile su naše devojke  8:2, odrave razliku to kraja seta koji su dobile25:17 i preokrenule rezultat u meču sa 2:1.

Nastavile su srpske odbojkašice da gaze rivalke i u četvrtom setu. Otišle su na prvi tehnički tajm-aut sa ubedljivim vođstvom od 8:3. Pokušale su Korejke da se vrate u set, ali im to nisu naše odbojkašice dozvolile. Odigrale su do kraja vrlo disciplinovano i dobile set sa 25:14, a meč sa 3:1.

Srbija narednu meč igra 23. maja protiv Turske (20.00).