08.12.2020.

17:40 >> 20:02

(VIDEO) SRBIJA PRED ELIMINACIJOM! Hrvatska srušila naše "kraljice"! Samo senzacija u poslednjem meču gura Srpkinje u narednu fazu

Izabranice Ljubomira Obradovića su bile favorit na papiru, ali to nisu opravdale na terenu.

Srbiju su pobede i sigurnog plasmana u drugu fazu koštala dva užasna perioda igre.

Prvi u završnici prvog poluvremena kada su Hrvatice serijom 5:0 došle do izjednačenja, pa se nerešenim rezultatom otišlo na odmor i drugi u završnim minutima utakmice. Tada su Srpkinje bile punih 13 minuta bez gola, što su Hrvatice iskoristile i od 21:23 došle do 25:23.

Najefikasnija u reprezentaciji Srbije bila je Katarina Krpež-Šlezak sa pet pogodaka, dok su po četiri postigle Jelena Lavko i Jovana Stoiljković.

Na drugoj strani, najzaslužnije za pobedu Hrvatske bile su Dora Krsnik sa šest i Ćamila Mičijević sa pet golova.

Ovim porazom Srbija je dospela na ivicu provalije. Naše rukometašice su na korak od eliminacije, a u drugu fazu će se plasirati samo u slučaju senzacije da svetski šampion Holandija ne pobedi Mađarsku u poslendjem kolu.

Srbija - Hrvatska 24:25 (14:14)

DVORANA: "Sidbank arena" (Kolding)

SUDIJE: Karina Kristijansen (Danska), Line Heseldal Hansen (Danska)

SRBIJA: Risović, Tomašević, Radosavljević 2, Krpež-Šlezak 5, Milojević, Trifunović 3, Lavko 4, Agbaba, Nikolić, Janjušević, Pop-Lazić 3, Radojević, Jovović, Stoiljković 4, Liščević 3. Selektor: Ljubomir Obradović.

HRVATSKA: Bešen, Pijević, P. Posavec 1, Krsnik 6, S. Posavec 2, Mičijević 5, L. Kalaus 4, D. Kalaus, Ježić, Japundža, Šimara, Debelić 2, Mamić 3, Vidak, Blažević 1, Prkačin 1. Selektor: Nenad Šoštarić.

60. minut - Ostalo je 19 sekundi, Obradović zove tajm-aut. Srbiji treba gol za prolaz u narednu fazu.

59. minut - Selektor Hrvatske Šoštarić zove tajm-aut, minut i 34 sekunde pre kraja meča.

58. minut - Larisa Kalaus ide dva minuta napolje. Pop-Lazić smanjuje na 25:24.

57. minut - Mamić pogađa za 25:23.

55. minut - Mičijević pogađa - 24:23 za Hrvatsku.

54. minut - Tajm-aut zove Ljubomir Obradović! Rezultat je i dalje 23:23, Srbija je bez gola devet minuta.

52. minut - Dora Kalaus ide napolje dva minuta, sada su ujednačene snage na terenu.

51. minut - Jelena Lavko ide napolje na dva minuta, Srbija sada ima dve igračice manje.

50. minut - Mičijević poravnava rezultat 23:23.

49. minut - Anđela Janjušević ide dva minuta napolje.

48. minut - Kristina Liščević šutira pored gola iz sedmerca.

47. minut - Stela Posavec dobija dva minuta, rezultat je 23:22.

46. minut - Sa sedam metara Jelena Trifunović donosi dva gola prednosti Srbiji - 23:21.

44. minut - Vodi Srbija 22:21.

42. minut - Srpkinje održavaju prednost - 21:20!

41. minut - Srbija vodi 20:19!

40. minut - Sanja Radosavljević donosi izjednačenje Srbiji - 19:19.

39. minut - Srbija hvata priključak - 19:18 za Hrvatice.

37. minut - Ana Debelić povećava na 18:16.

36. minut - Trka-frka u Koldingu, Stela Posavec donosi prednost Hrvatskoj - 17:16.

34. minut - Niko ne uspeva da se odlepi - 16:16.

32. minut - Slađana Pop-Lazić poravnava na 15:15.

31. minut - Počelo je drugo poluvreme. Prvi gol u drugom delu postigla je Josipa Mamić - 15:14 za Hrvatsku.

29. minut - Serija Hrvatske, Srbija vodi 14:12. Tajm-aut zove selektor Srbije Ljubomir Obradović.

27. minut - Srbija vodi 14:10.

25. minut - Andrea Šimara dobija crveni karton zbog udarca laktom našu Jelenu Lavko!

24. minut - Primili smo gol sa igračem više iz sedmerca. Rezultat je 13:10.

23. minut - Srbija ima igračicu više, što koristi Radosavljević. Srbija vodi 13:9.

22. minut - Novi gol Jelene Lavko - 12:9.

21. minut - Dva gola Katarine Krpež-Šlezak! Srbija vodi 11:9! Hrvati traže tajm-aut.

20. minut - Novo izjednačenje donosi Jelena Lavko - 9:9.

17. minut - Jelena Trifunović sa sedam metara donosi izjednačenje - 8:8.

15. minut - Gol za gol se igra u Koldingu, Hrvatska vodi 8:7.

14. minut - Krpež-Šlezak smanjuje na 6:5. Jovana Stoiljković dobija žuti karton.

13. minut - Sa druge strane i Pijević brani sedmerac Katarini Krpež-Šlezak.

12. minut - Katarina Tomašević brani sedmerac, ostaje 6:4 za Hrvatice.

10. minut - Golmanka Tea Pijević je tri puta već uhvatila živu loptu našim rukometašicama prilikom šuteva.

9. minut - Mičijević povećava na 6:4 za Hrvatsku.

8. minut - Hrvatice preokreću na 5:4. Srbija će imati igrača manje, pošto je Sanja Radosavljević dobila dva minuta.

6. minut - Hrvatica Katarina Ježić dobija žuti karton, a Katarina Krpež-Šlezak donosi prednost od 4:3 sa sedam metara.

4. minut - Novi gol Jovane Stoiljković - 2:2.

3. minut - posavec i Mičijević preokreću, Hrvatice vode 2:1.

1. minut - Srbija vodi 1:0! Stoiljković je pogodila.

Utakmica je počela!

18.10 - Intoniraju se himne Srbije i Hrvatske.

17.50 - Na zvaničnom Tviter profilu EHF osvanuo je video maestralne odbrane hrvatske golmanke Tee Pijević, što je korektno, ali je komentar prilično neumesan. Iz EHF su napisali da se nadaju da će Pijevićeva na večerašnjoj utakmici protiv Srbije imati još neku sjajnu odbranu.

17.40 - Dobrodošli na Informerov lajv blog utakmice Srbija - Hrvatska.